Domácí

Zoufalou matku přistihli při krádeži sunaru, strážníci jí pak sami nakoupili

Zoufalou matku přistihli při krádeži sunaru, strážníci jí pak sami nakoupili
Zdroj: MP Opava

Když opavští strážníci vyjížděli k nahlášené krádeži v supermarketu, nejspíš očekávali běžný zákrok. Před obchodem ale našli plačící maminku s dítětem. Bez placení se pokoušela odnést si sunar, ostraha ji u toho chytila. Tříčlenná hlídka ale měla dobré srdce.

Ve vysílačce slyšeli, že někdo kradl v jednom z opavských supermarketu. Čekali rutinní zásah, když ale strážníci dorazili na místo, našli před obchodem plačíci matku malého dítěte.

"V obchodě odcizila potraviny pro dítě (sunar, přesnídávky a podobně). Mezi odcizené věci se jí však připletlo víno. Všechny věci se v pořádku vrátily do obchodu," napsal na facebooku ředitel městské policie Jiří Klein.

Strážníci pochopili, že žena zřejmě čelí těžkým životním okolnostem. Pokutu tak dostala pouze za krádež vína. Navíc jí z vlastní kapsy udělali nákup nezbytných potravin pro její dítě.

Související obsah

Jejich nadřízenému udělal lidský přístup radost. "Děkuji těmto třem mušketýrům za mimořádně citlivý a laskavý přístup k řešení věci. Jsem na vás pyšný," uzavřel Klein.

Podkovn Strnci MP Opava dnes prokzali, e um skvle zakroit, ale tak, e maj srdce na pravm mst. Vyjeli...

Zveejnil(a) Mstsk policie Opava dne Steda 3. nora 2021

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz