Domácí

Děti bobovaly na Petříně, strážníci to zatrhli! Porušovaly vyhlášku

Strážníci v úterý zasáhli proti desítkám dětí a několika dospělým, kteří si užívali zimních radovánek na pražském Petříně. Boby, sáňky nebo snowboardy museli všichni sbalit a z parku odejít. Problém prý nesouvisel s opatřeními proti šíření koronaviru. Jednalo se o porušení vyhlášky, která tam zimní sporty zakazuje, řekla TN.cz mluvčí městské policie Irena Seifertová. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) vzkázal, že je vyhláška nesmyslná a bude ji chtít zrušit.

Děti, které si v úterý užívaly sněhu na pražském Petříně, s tím musely okolo poledne přestat. Zatrhli jim to strážníci kvůli porušování vyhlášky, která zakazuje v městské zeleni lyžovat, sáňkovat nebo jezdit na snowboardu.

"Dnes dopoledne na Petříně v místech, kde je to zakázáno, bobovalo asi 40 dětí v doprovodu sedmi dospělých osob. Hlídka je na porušení vyhlášky pouze upozornila, stejně jako další přítomné lyžaře a snowboardisty," řekla TN.cz mluvčí městské policie Irena Seifertová s tím, že žádné pokuty zatím nepadly.

Za bobování nebo lyžování nelze děti do 15 let postihnout vůbec. Vyhláška přesně určuje místa, na kterých se nesmí provozovat některé zimní sporty. Podle mluvčí tak není sáňkování zakázáno ve všech částech Petřína.

"Za porušení vyhlášky města teoreticky hrozí na místě pokuta až do 10 tisíc korun, ale je vždy nutné vzít v potaz samotnou společenskou škodlivost a nebezpečnost daného jednání," podotkla Seifertová.

Zákaz bobování, sáňkování nebo ježdění na snowboardu platí v částech lokalit Nebozízek, Seminářská zahrada, Lobkovická zahrada, Strahovská zahrada a Růžový sad.

Zdroj: Google Maps

Související obsah

Zimní radovánky v úterý na Petříně zatrhla hlídka, která místem pouze procházela. Děti a jejich dospělý doprovod strážníkům prý nikdo nenahlásil.

"Petřín a Petřínské sady jsou ze strany strážníků pravidelně kontrolovány, během posledních dnů jsme zde neřešili žádné protiprávní jednání represí, ale pouze upozorněním. Pondělní nepřesné vyjádření jednoho z členů vlády bohužel vedlo k tomu, že nyní oblasti Petřína strážníci věnují zvýšenou pozornost," uzavřela Seifertová. 

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) označil vyhlášku za nesmysl, který je potřeba zrušit. "Ukázalo se, že existuje jakási 20 let stará městská vyhláška, která zakazuje lyžování nebo sáňkování na určitých místech našeho města, a to například v některých částech Petřína. Ale vůbec nechápu, jak to tenkrát mohl v této podobě někdo schválit. Musíme se na to podívat," napsal na facebooku.

Související obsah

Pražská integrovaná doprava pak nejspíš v nadsázce píše, že musela pro lanovku na Petřín vyjednat výjimku z opatření. "Nicméně prosíme opatrně s tím lyžováním a snowboardováním na Petříně. Museli jsme si pro tu lanovku vyjednat výjimku, že není lyžařská, tak abychom ji pak nakonec nemuseli vypnout," vzkázal dopravní podnik.

Nedávno při bobování tragicky zemřela žena na Bruntálsku. Nepřežila náraz v silné rychlosti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz