Krimi

Zfetovaný muž převážel vycpaného medvěda či lva. Neměl na to povolení

Zfetovaný muž převážel vycpaného medvěda či lva. Neměl na to povolení
Zdroj: Policie ČR

Když policisté v Lidečku na Vsetínsku zastavili dodávku kvůli dopravní kontrole, určitě nečekali, co vzadu najdou. Kromě toho, že 30letému řidiči vyšel pozitivní test na drogy, převážel vzácná vycpaná zvířata bez povolení. V autě měl medvěda hnědého nebo tetřeva hlušce. Případ si převzali kriminalisté, muž za to může dostat až tři roky za mřížemi.

Řidiče dodávky, který do Lidečka přijížděl od slovenských hranic, zastavili policisté k běžné dopravní kontrole. V následujících minutách se ale nestačili divit.

Dali mu dýchnout a otestovali ho i na drogy. "Výsledek byl pro řidiče dobrý jen napůl. Test na alkohol byl negativní, avšak zkouška na přítomnost jiných návykových látek byla pozitivní. Řidič se proto podrobil i lékařskému vyšetření a odběru krve. To pro něj ovšem nebyla jediná špatná zpráva, kterou v ten den od policistů slyšel," uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Policisté šli totiž zkontrolovat i nákladový prostor auta. Našli tam několik vycpaných živočichů. Nechyběl vlk obecný, medvěd hnědý nebo tetřev hlušec. "K jejich držení a přepravě je vzhledem k faktu, že se jedná o zvlášť chráněné druhy zvířat, nutná výjimka, kterou ovšem řidič udělenou nemá," vysvětlil Jaroš.

Související obsah

Pro hlídku neobvyklá silniční kontrola proběhla už minulý týden, policie o případu informovala v úterý. Vyšetřování si převzali kriminalisté, kteří řidiče podle Jaroše obvinili z neoprávněného nakládání s chránenými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.

"V případě prokázání viny muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci," uzavřel mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz