Zahraničí

Nebyl spokojený s léčbou, tak na klinice Američan střílel! Jeden mrtvý

Jednu oběť a čtyři zraněné si vyžádala úterní střelba na klinice v Buffalu v americké Minnesotě. Podle vyšetřovatelů ve zdravotnickém zařízení střílel pacient nespokojený s léčbou, které se mu dostávalo.

Sedmašedesátiletý Gregory Ulrich, který po střelbě skončil v cele, je pro místní strážce zákona známou firmou, v jejich "hledáčku" je od roku 2003. Šéf buffalské policie Pat Budke se nechal slyšet, že střelba "byla s největší pravděpodobností cílená přímo na tuto kliniku nebo někoho konkrétního z ní," píše CNN.

Podle něj byl střelec se zdravotní péčí a léčbou nespokojený už v minulosti. Budke nevěděl, kolik výstřelů na klinice Allina celkem padlo.

Jeden člověk zemřel po převozu do nemocnice, další tři byli po střelbě v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Poslední zraněný měl větší štěstí, nemocnici opustil krátce po ošetření.

Související obsah

Policisté se o střelbě na klinice Allina dozvěděli krátce před úterním polednem místního času (odpoledne našeho času). Ve vstupní hale zdravotnického zařízení objevili muži zákona podezřelý balíček, dalších několik podezřelých zařízení našli také v motelu, kde se střelec předtím zdržoval. Zatím není jasné, zda jsou nebezpečná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz