Zahraničí

Nebyl spokojený s léčbou, tak na klinice Američan střílel! Jeden mrtvý

Jednu oběť a čtyři zraněné si vyžádala úterní střelba na klinice v Buffalu v americké Minnesotě. Podle vyšetřovatelů ve zdravotnickém zařízení střílel pacient nespokojený s léčbou, které se mu dostávalo.

Sedmašedesátiletý Gregory Ulrich, který po střelbě skončil v cele, je pro místní strážce zákona známou firmou, v jejich "hledáčku" je od roku 2003. Šéf buffalské policie Pat Budke se nechal slyšet, že střelba "byla s největší pravděpodobností cílená přímo na tuto kliniku nebo někoho konkrétního z ní," píše CNN.

Podle něj byl střelec se zdravotní péčí a léčbou nespokojený už v minulosti. Budke nevěděl, kolik výstřelů na klinice Allina celkem padlo.

Jeden člověk zemřel po převozu do nemocnice, další tři byli po střelbě v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Poslední zraněný měl větší štěstí, nemocnici opustil krátce po ošetření.

Související obsah

Policisté se o střelbě na klinice Allina dozvěděli krátce před úterním polednem místního času (odpoledne našeho času). Ve vstupní hale zdravotnického zařízení objevili muži zákona podezřelý balíček, dalších několik podezřelých zařízení našli také v motelu, kde se střelec předtím zdržoval. Zatím není jasné, zda jsou nebezpečná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz