Krimi

Zásahová jednotka odhalila pěstírnu konopí. Rostliny měly až dva metry

Plzeňští policisté společně s krajskou zásahovou jednotkou odhalili pěstírnu konopí v obci na jižním Plzeňsku. Ve spojení s případem zadrželi dva muže ve věku 40 a 32 let a jednu ženu ve věku 53 let.

"V pondělí 8. února na základě dlouhodobě rozpracované činnosti proběhla realizace, při které policisté odhalili pěstírnu konopí na jižním Plzeňsku. V souvislosti s tímto případem toho dne zadrželi dva muže ve věku 40 a 32 let a jednu ženu ve věku 53 let,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.


Policisté během domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků zajistili 95 kusů živých rostlin konopí, sušinu rostliny konopí a také hašiš. Některé rostliny dosahovaly výšky až dvou metrů.

Související obsah


"Veškerý rostlinný materiál bude podroben znaleckému zkoumání. V domě se nacházely pomůcky a technika určené k efektivnímu pěstování těchto rostlin, tzv. in-door způsobem. Muž rostliny pěstoval zejména v garáži a přístavku u domu, čtyři kusy rostlin policisté odhalili v zimní zahradě. Rostliny konopí pěstoval v úmyslu získat návykovou látku marihuanu a tu následně distribuovat dalším osobám za účelem finančního zisku,“ dodala Jelínková.


Kriminalisté v úterý zahájili trestní stíhání jednoho ze zadržených mužů a obvinil jej ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě prokázání viny mu hrozí až pět let za mřížemi.

Policisté v úterý naháněli po Praze muže, který měl převážet drogy. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz