Domácí

Začalo valentýnské šílenství. Češi kvůli opatřením kupují hlavně květiny

Pandemie mění také podobu svátku všech zamilovaných, který nás čeká v neděli. Prodejci květin už teď pociťují větší zájem. Lidé totiž mají při nákupu dárků ke svatému Valentýnu omezené možnosti, a tak letos vítězí právě kytice. Největší poptávka je po krémových barvách i exotice.

Růže, gerbery, tulipány, lilie nebo karafiáty. To vše jde v posledních dnech na dračku.

"Zájem o květiny je veliký. Připravujeme se už dlouho před Valentýnem," řekl televizi Nova Emil Kostka, majitel skladu květin v Hranicích.

Letos by řezaných květin mohli prodat ještě víc než obvykle. Objednávky z květinářství se jen hrnou. "Květinářství mají několikanásobně větší poptávku, která začíná mnoho dní před Valentýnem, a pokračuje to i potom, když si nějací opozdilci ještě vzpomenou," dodal Kostka.

Související obsah

Kromě růží lidé kupují také jarní květiny jako jsou tulipány a frézie a čím dál populárnější jsou méně známé druhy květin.

Nejvíc se v českých květinářstvích prodávají květy z Nizozemska, Kolumbie nebo Ekvádoru. Ročně se k nám dovážejí květiny za 5 miliard korun. Přes 600 milionů utratíme za růže, 200 milionů za chryzantémy.

Jestli se chcete z kytice radovat dlouho, floristky doporučují orchideje. U všech druhů ale platí, že je potřeba pravidelné seřezávání a hnojivo do vody.

drz, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz