Zahraničí

Legendární jazzový pianista Chick Corea podlehl v 79 letech rakovině

Světoznámý americký jazzový klavírista a skladatel Chick Corea už je v muzikantském nebi. Držitel nevídaných 23 cen Grammy v úterý podlehl vzácnému druhu rakoviny. Hrál s Milesem Davisem či Herbie Hancockem.

O jeho skonu informovala přední světová média na základě oznámení jeho týmu na webových stránkách.

Armando Anthony „Chick“ Corea se narodil v roce 1941 v Chelsea v Massachusetts.

V roce 1968 vystřídal Herbieho Hancocka ve skupině Milese Davise a natočil s ním album “In a Silent Way” a legendární jazzrockou desku “Bitches Brew”.

Související obsah

Jeho nejslavnějším obdobím byla sedmdesátá léta. Založil vlastní avantgardní skupinu Circle a poté proslulou kapelu Return to Forever.

Až do konce života se zúčastnil bezpočtu nahrávacích a koncertních jam sessions, na nichž posunoval hranici žánru a modernizoval jazz. Loni vydal dvojalbum Plays se svými nahrávkami z různých koncertů. On a piano, celý jeho život. Na klavír hrál už od čtyř let.

Související obsah

Za svou dlouhou a bohatou kariéru obdržel rekordních 23 cen Grammy, nejvíce v její historii. Svou poslední nominaci za nejlepší improvizované jazzové sólo může proměnit letos v březnu. Bohužel už posmrtně.

mch, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz