Zahraničí

Legendární jazzový pianista Chick Corea podlehl v 79 letech rakovině

Světoznámý americký jazzový klavírista a skladatel Chick Corea už je v muzikantském nebi. Držitel nevídaných 23 cen Grammy v úterý podlehl vzácnému druhu rakoviny. Hrál s Milesem Davisem či Herbie Hancockem.

O jeho skonu informovala přední světová média na základě oznámení jeho týmu na webových stránkách.

Armando Anthony „Chick“ Corea se narodil v roce 1941 v Chelsea v Massachusetts.

V roce 1968 vystřídal Herbieho Hancocka ve skupině Milese Davise a natočil s ním album “In a Silent Way” a legendární jazzrockou desku “Bitches Brew”.

Související obsah

Jeho nejslavnějším obdobím byla sedmdesátá léta. Založil vlastní avantgardní skupinu Circle a poté proslulou kapelu Return to Forever.

Až do konce života se zúčastnil bezpočtu nahrávacích a koncertních jam sessions, na nichž posunoval hranici žánru a modernizoval jazz. Loni vydal dvojalbum Plays se svými nahrávkami z různých koncertů. On a piano, celý jeho život. Na klavír hrál už od čtyř let.

Související obsah

Za svou dlouhou a bohatou kariéru obdržel rekordních 23 cen Grammy, nejvíce v její historii. Svou poslední nominaci za nejlepší improvizované jazzové sólo může proměnit letos v březnu. Bohužel už posmrtně.

mch, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz