Domácí

Chtěl se probořit na ledu a utopit se. Zachránila ho přivolaná manželka

Chtěl se probořit na ledu a utopit se. Zachránila ho přivolaná manželka
Zdroj: Getty Images

Neobvyklý způsob, jak vykřičet do světa možný pokus o sebevraždu, zvolil 42letý muž v Jindřichově Hradci. Vydal se po ledu zamrzlého rybníka s úmyslem probořit se a utonout. Policisté na místo přivolali jeho ženu, která výrazně pomohla nešťastníka zachránit.

Lidé procházející se v neděli odpoledne kolem rybníka Vajgar v Jindřichově Hradci se stali svědky rozsáhlého zákroku integrovaného záchranného systému. Policii přivolal svědek, kterého znepokojilo, že v místech se slabším ledem chodil muž se zjevným úmyslem probořit se. V té době mrazy přesahovaly 15 stupňů pod nulou.

"Policisté se k muži přiblížili a zjistili, že navíc drží v ruce nůž a chce se jím zabít. Křičel, že bude mluvit jen s manželkou, a policisté se nesmí přibližovat, jinak se podřeže," popsal dramatickou situaci mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Související obsah

Zatímco jedna hlídka jela pro partnerku, další policisté se na místě snažili muže uklidnit. „Situace se vyhrocovala, muž se nožem několikrát řízl do ruky. Teprve když uviděl svoji ženu, odložil nůž na led. Manželka šla opatrně k němu a podařilo se jí nůž sebrat. Vtom zakročili policisté a muže znehybnili," popsal zákrok policejní mluvčí. Jeho kolegové vzápětí zjistili, že nešťastník měl pod bundou ještě další nože, ale nestačil je použít.

Související obsah

Se zraněními na ruce a na břiše převezli zdravotníci pacienta k ošetření. "Byl převezen na urgentní příjem do jindřichohradecké nemocnice," sdělila TN.cz mluvčí záchranné služby Petra Kavková.

Připravený záchranný člun hasiči nakonec nepotřebovali, led naštěstí manévry záchranářů vydržel. Mluvčí policie tak neobvyklý pokus o sebevraždu za svoji kariéru nepamatuje. Policisté zpravidla zasahují u skoků z výšky, a to i na zamrzlé vodní plochy.

Žena chtěla skočit ze 7. patra paneláku, zachránil ji policista. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz