Domácí

Na dálnici D5 před hranicemi s Německem se opět tvoří kolony

Kvůli zpřísněným opatřením, která od neděle platí na hranicích s Německem, se už druhým dnem tvoří několikakilometrové kolony kamionů. Někteří řidiči čekají na přejezd hranic už od pondělí.

Několikakilometrová kolona kamionů blokuje dálnici D5 ve směru na Rozvadov. Policisté na dálnici řidiče rozdělují do dvou skupin. Ti, kteří test nemají, čekají i ve dvou pruzích, řidiči s testem pokračují bez větších komplikací až na hraniční přechod.

Přímo na hranicích se kumulují stovky lidí čekajících dlouhé hodiny na antigenní testování potřebné pro přechod česko-německých hranic. Řidiči jen zřídka dodržují dvoumetrové rozestupy, někteří nemají nasazené roušky.

Související obsah

Fronty se na hranicích tvoří již druhý den. Někteří řidiči na místě strávili i noc. Bez negativního testu na koronavirus totiž nesmějí překročit hranice. Na místo dorazili také hasiči, kteří mrznoucím řidičům nabízejí horký čaj. Dosud měli rozdat více než tisíc šálků.

Kontroly na hranicích byly obnoveny v neděli 14. února, kdy Německo zařadilo Českou republiku na seznam vysoce rizikových zemí kvůli šíření koronaviru.

Hasiči na hranicích  nabízejí mrznoucím řidičům horký čaj:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz