Domácí

Na dálnici D5 před hranicemi s Německem se opět tvoří kolony

Kvůli zpřísněným opatřením, která od neděle platí na hranicích s Německem, se už druhým dnem tvoří několikakilometrové kolony kamionů. Někteří řidiči čekají na přejezd hranic už od pondělí.

Několikakilometrová kolona kamionů blokuje dálnici D5 ve směru na Rozvadov. Policisté na dálnici řidiče rozdělují do dvou skupin. Ti, kteří test nemají, čekají i ve dvou pruzích, řidiči s testem pokračují bez větších komplikací až na hraniční přechod.

Přímo na hranicích se kumulují stovky lidí čekajících dlouhé hodiny na antigenní testování potřebné pro přechod česko-německých hranic. Řidiči jen zřídka dodržují dvoumetrové rozestupy, někteří nemají nasazené roušky.

Související obsah

Fronty se na hranicích tvoří již druhý den. Někteří řidiči na místě strávili i noc. Bez negativního testu na koronavirus totiž nesmějí překročit hranice. Na místo dorazili také hasiči, kteří mrznoucím řidičům nabízejí horký čaj. Dosud měli rozdat více než tisíc šálků.

Kontroly na hranicích byly obnoveny v neděli 14. února, kdy Německo zařadilo Českou republiku na seznam vysoce rizikových zemí kvůli šíření koronaviru.

Hasiči na hranicích  nabízejí mrznoucím řidičům horký čaj:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz