Domácí

Silnice se proměnila v jatka. Dva mrtví koně a čtyři nabourané vozy

Zasněžená silnice spojující Vrchlabí s Lánovem na Trutnovsku fungovala v úterý téměř na pět hodin jen kyvadlově. Kolem páté hodiny ráno tam dva autobusy srazily dva koně, kteří na místě zahynuli. Jednoho z nich museli zpod autobusu vyprostit hasiči.

Velké vysvětlování a nemalá pokuta hrozí majiteli koní, kteří v úterý časně ráno zavinili čtyři autonehody na Trutnovsku. „Přijali jsme oznámení řidiče autobusu, že mu vběhli do cesty dva koně, z nichž jednoho přejel. Vzápětí do tohoto autobusu zezadu narazilo osobní auto, jehož řidič nestihl na situaci zareagovat,“ řekla TN.cz mluvčí královéhradeckých policistů Iva Kormošová.

Druhý z koní, který srážku s autobusem přežil, zmateně utekl a o několik minut později ho na stejné silnici v protisměru srazilo jiné osobní auto. „Přesto kůň pokračoval v útěku a vběhl přímo pod kola dalšího autobusu, kde zůstal zaklíněný,“ popsala policejní mluvčí sled nešťastných událostí.

 

Související obsah

„Vyprošťovali jsme uhynulého koně a zajišťovali místo dopravní nehody,“ řekla TN.cz mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová. Na místě zasahovaly dvě jednotky – jedna profesionální z Vrchlabí a druhá byli dobrovolní hasiči z Hostinného.

Autonehody se naštěstí obešly bez zranění lidí. Škodu policie předběžně vyčíslila na 200 tisíc korun na autech a autobusech a dalších 100 tisíc korun za uhynulého poníka a amerického klusáka. „Odvoz těl uhynulých zvířat si zajistil sám majitel,“ konstatovala mluvčí hasičů.

Související obsah

Chovatel koní zřejmě dostane pokutu za to, že zvířata dostatečně nezajistil, aby neohrozila silniční provoz. Druhou pokutu na místě zaplatil řidič prvního z osobních aut, které zezadu narazilo do stojícího autobusu.
 

Řidič dodávky srazil koně. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz