Zahraničí

V sídle společnosti Lidl vybuchla bomba, zranila tři lidi

V sídle společnosti Lidl vybuchla bomba, zranila tři lidi
Zdroj: Profimedia

V sídle společnosti Lidl v německém městě Neckarsulm vybuchla ve středu odpoledne bomba, nejméně tři lidé byli zraněni. Kolem 100 lidí se muselo evakuovat. Podle německých médií nejsou zprávy o tom, že by společnosti někdo vyhrožoval.

Sídlem společnosti Lidl v německém městě Neckarsulm otřásla ve středu odpoledne exploze, podle německého portálu bild.de se mělo s největší pravděpodobností jednat o dopisní nebo balíkovou bombu, kterou otevřel jeden ze zaměstnanců.

Podle policie a státních zástupců byli dva lidé zraněni lehce a jeden středně těžce a asi 100 zaměstnanců bylo evakuováno do bezpečí.

Centrála Lidlu byla uzavřena a v 16:30 budovu začal prohledávat pyrotechnik kvůli dalším možným výbušninám. "Jsme hluboce zarmouceni incidentem a přejeme našim zaměstnancům dobré a rychlé uzdravení," uvedla společnost v prohlášení.

Související obsah

Policie podle bild.de zatím nemá informace o tom, že by společnosti někdo vyhrožoval. Vyšetřovatelé prozkoumali místo činu ve středu odpoledne, včetně psů na detekci výbušnin. Večer vyšetřující prokuratura oznámila, že nebyly nalezeny žádné další podezřelé předměty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz