Krimi

Muž (41) měl zabít své rodiče. Pak se zabarikádoval v obchodě s rukojmí

Obrovské drama se odehrálo ve středu ve slovenském Kežmarku. Jednačtyřicetiletý muž v nákupním centru držel v kanceláři prodavačku jako rukojmí. Po dlouhých sedmi hodinách se kriminalistům podařilo ženu vysvobodit a muže zadržet.

Jednačtyřicetiletý muž měl ve středu podle informací portálu Tvnoviny.sk v jedné z bytovek v Kežmarku zabít své rodiče. Před odchodem měl nechat v bytě zapnutý plyn. 


Následně se měl dotyčný přesunout do asi 200 metrů vzdáleného nákupního centra Tesco. Tam se zabarikádoval v kanceláři s jednou ze zaměstnankyň centra, kterou si vzal jako rukojmí. Podle svědků byl muž ozbrojený nožem.

Související obsah


"Před Tesco krátce poté dorazilo několik policejních aut, hasiči, sanitka a později také příslušníci speciální jednotky a vyjednávací tým,“ píší Tvnoviny.sk. Policisté po přijetí oznámení okamžitě evakuovali celé obchodní centrum.


Po dlouhých sedmi hodinách vyjednávání se specialistům podařilo ženu vysvobodit a muže zadržet. Celá akce skončila až ve čtvrtek před druhou hodinou ráno. 


Podezřelým je jednačtyřicetiletý Ľudovít Š., který je v invalidním důchodu. Podle informací sousedů se měl s rodiči často hádat. Případem se zabývají kriminalisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz