Domácí

V konzervách bylo méně masa. Kaufland stáhl výrobek z prodeje

V konzervách bylo méně masa. Kaufland stáhl výrobek z prodeje
Zdroj: Getty Images

Polský výrobce dává na trh masové konzervy, které obsahují méně masa, než tvrdí na obalu. Zjistila to potravinářská inspekce, která ihned nařídila prodejci Kaufland stažení vadné šarže výrobku ze všech prodejen.

Pokud studujete údaje na obalech potravin, ani to nemusí být zárukou, že si skutečně kupujete to, co uvádí výrobce. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nachytala při klamání spotřebitele producenta konzerv BEST Premium Lunch (balení 110 g).

Na obalu problémových konzerv je uvedeno datum minimální trvanlivosti 04 05 23:

Zdroj: SZPI

"Výrobce na obalu mj. uvedl: vepřové maso 70 %, strojně oddělené kuřecí maso 6 %. Laboratorní rozbor ale v předmětné šarži potraviny potvrdil obsah masa pouze v hodnotě 59,6 %. Údaj na obalu potraviny tak byl pro spotřebitele klamavý a zavádějící," konstatoval mluvčí inspektorů Pavel Kopřiva.

Související obsah

Inspekce zároveň prodejci nařídila, aby u pěti následujících šarží uvedených konzerv nechal udělat rozbor v akreditované laboratoři. A sice na vlastní náklady. Ten má ukázat, jestli i další šarže BEST Premium Lunch nejsou klamavě označené co do obsahu masa.

Problémový výrobek už byl z prodejen Kaufland stažen. "Produkt Best-Lunch Premium 110g s danou šarží jsme stáhli z prodeje již 9. 2. 2021," sdělila TN.cz mluvčí obchodního řetězce Renata Maierl. "Jedná se o pochybení na straně dodavatele a vzniklá situace nás pochopitelně velmi mrzí. Vše detailně prověřujeme, jsme ve spojení s dodavatelem," upřesnila.

Inspekce nařídila stáhnout z prodeje doplněk stravy pro děti. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz