Zahraničí

Zázrak v Alpách. Muž přežil zraněný v divočině řadu dní. I díky svému psovi

Zázrak v Alpách. Muž přežil zraněný v divočině řadu dní. I díky svému psovi
Zdroj: Soccorso Alpino e Speleologico Friuli Venezia Giulia - CNSAS

Záchranné akce v horách bohužel poměrně často končí tragicky. Zvlášť ty, které se vyhlásí až několik dní po zmizení pohřešovaného člověka. Ale ne vždycky. Jasně to ilustruje aktuální případ z italských Alp - muž tam v divočině po pádu přežil sedm mrazivých nocí. A to i díky svému psovi.

Muž si vyrazil na výlet minulý týden. Vrátit zpátky se měl v pondělí. Když nedorazil ani ve středu, jeho snoubenka zalarmovala záchranáře. A ti i díky vrtulníku slavili ve čtvrtek úspěch, uvedli přímo oni sami na facebooku.

Podle BBC se muž, který podobné několikadenní výpravy absolvuje každý rok, zřítil a zranil. Mimo jiné si zlomil kotník. Posádka helikoptéry ho v nepřístupném terénu severně od města Udine spatřila na břehu potoka. Byl zahrabaný v listí, ze vzduchu byla dobře vidět poblíž odhozená tepelná přikrývka.

Související obsah

Když se k němu záchranáři dostali, třiatřicetiletý mladík byl hladový a měl žízeň. Ale hned jim řekl, že mu "pomohl přežít jeho pes." Muž z města Trieste se zřítil v části údolí Venzonassa, kde není mobilní signál. Poté se dokázal doplazit k potoku, aby měl alespoň něco k pití.

Po celou dobu mu dělal společnost jeho kříženec jménem Ash. O voříška se zatím starají záchranáři, k páníčkovi se vrátí až poté, co mladíka lékaři pustí z nemocnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz