Zahraničí

Zázrak v Alpách. Muž přežil zraněný v divočině řadu dní. I díky svému psovi

Zázrak v Alpách. Muž přežil zraněný v divočině řadu dní. I díky svému psovi
Zdroj: Soccorso Alpino e Speleologico Friuli Venezia Giulia - CNSAS

Záchranné akce v horách bohužel poměrně často končí tragicky. Zvlášť ty, které se vyhlásí až několik dní po zmizení pohřešovaného člověka. Ale ne vždycky. Jasně to ilustruje aktuální případ z italských Alp - muž tam v divočině po pádu přežil sedm mrazivých nocí. A to i díky svému psovi.

Muž si vyrazil na výlet minulý týden. Vrátit zpátky se měl v pondělí. Když nedorazil ani ve středu, jeho snoubenka zalarmovala záchranáře. A ti i díky vrtulníku slavili ve čtvrtek úspěch, uvedli přímo oni sami na facebooku.

Podle BBC se muž, který podobné několikadenní výpravy absolvuje každý rok, zřítil a zranil. Mimo jiné si zlomil kotník. Posádka helikoptéry ho v nepřístupném terénu severně od města Udine spatřila na břehu potoka. Byl zahrabaný v listí, ze vzduchu byla dobře vidět poblíž odhozená tepelná přikrývka.

Související obsah

Když se k němu záchranáři dostali, třiatřicetiletý mladík byl hladový a měl žízeň. Ale hned jim řekl, že mu "pomohl přežít jeho pes." Muž z města Trieste se zřítil v části údolí Venzonassa, kde není mobilní signál. Poté se dokázal doplazit k potoku, aby měl alespoň něco k pití.

Po celou dobu mu dělal společnost jeho kříženec jménem Ash. O voříška se zatím starají záchranáři, k páníčkovi se vrátí až poté, co mladíka lékaři pustí z nemocnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz