Domácí

Před domem Hamáčka se sešli demonstranti, nesli s sebou i rakev. FOTO

V sobotu se kolem poledne začali nedaleko domu ministra vnitra a vicepremiéra Jana Hamáček (ČSSD) srocovat demonstranti "ozbrojení" transparenty či vlajkami. Nesouhlasí se zavedenými opatřeními. V neděli se má pak uskutečnit další demonstrace - na Václavském náměstí v Praze.

Reportérka TV Nova z místa krátce po poledni hlásila, že poblíž Hamáčkova domu se sešla přibližně stovka lidí a další stále přicházejí. Nakonec jich dorazilo kolem 150. Demonstranti mávali vlajkami, měli také transparenty tvářící se jako parte, kterými "pohřbívali" důvěru ve vládu a úctu ke stáří. Ulici, kde ministr bydlí, hlídali policisté. Muži zákona dohlíželi i na samotný pochod, na místě byl po celou dobu ale klid.

Řada z účastníků protestu neměla nasazené roušky, jeden z nich dokonce k sundání ochrany obličeje neúspěšně vyzval i reportérku TV Nova. Demonstranti skandovali během pochodu hesla jako "Už jsme tady" a několik z nich neslo na ramenou rakev oblepenou letáky. Před Hamáčkovým domem zastavili asi kolem 12:30 a začaly proslovy. 

Související obsah

 

"Na průvod a shromáždění dohlížejí i policisté z antikonfliktního týmu. Pokud bude zjištěno pochybení, vše se zdokumentuje a oznámí příslušnému správnímu orgánu," uvedla na dotaz TN.cz ve 13 hodin policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Na sociálních sítích se výzva k protestu před obydlím předsedy ČSSD a ministra vnitra Jana Hamáčka v malé obci nedaleko Prahy rozšířila tento týden.

Lidé se na pochod obcí vydali pár minut před polednem. Jako pořadatel akce je uváděn spolek Vystup z řady, podle fotografií byli ale na místě také příznivci iniciativy Chcípl PES. 

Související obsah

V Česku se konala řada demonstrací proti postupu vlády už v minulých týdnech a měsících. Naposledy se lidé sjeli v autech na pražský Strahov. Protestovali proti opatřením, která jsou podle nich chaotická. Účastníci se po demonstraci vydali na protestní jízdu Prahou.

Jan Hamáček přitom není prvním členem kabinetu, kterému demonstranti přišli až na zápraží. Před měsícem se nespokojení lidé srotili i u domu  ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). I sem si jako "rekvizitu" přinesli rakev.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz