Zahraničí

Princezna Eugenie prozradila jméno nejmladšího přírůstku rodiny

Princezna Eugenie, dcera prince Andrewa a vnučka královny Alžběty II., zveřejnila jméno svého prvního syna, který se narodil devátého února. Chlapec se jmenuje August Philip.

Princezna Eugenie jméno prozradila na svém instagramovém účtu pod fotografií, na které je zachycena spolu se svým manželem Jackem Brooksbankem. Stejným způsobem informovala také o narození svého syna.

 

"Chtěli bychom vám představit Augusta Philipa Hawkea Brooksbanka. Děkujeme za tolik krásných zpráv. Naše srdce jsou plna lásky k tomuto malému človíčkovi, kterou slovy ani nelze vyjádřit," napsali novopečení rodiče k příspěvku na sociální síti. V komentářích se okamžitě začaly objevovat pochvalné zprávy i gratulace.

Související obsah

August Philip, který se narodil 9. února, je prvním dítětem princezny Eugenie a devátým pravnoučetem britské královny Alžběty II. a prince Philipa. Právě na počest vévody z Edinburghu bylo novorozenému miminku vybráno druhé jméno. To první získalo po manželovi královny Victorie, jehož prostřední jméno bylo právě Augustus. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz