Domácí

Kamioňák způsobil na D8 nehodu. Ve vězení ale skončil za jiný prohřešek

V pondělí způsobil řidič kamionu na dálnici D8 u Lovosic na první pohled banální nehodu. V pátek už seděl ve vězení. Na svobodu se teď rok nepodívá. Incident, při kterém kamionem zavadil o jiné nákladní vozidlo, zachytila dálniční kamera. Do vězení ale cizince poslalo hlavně to, že řídil silně opilý a předjížděl tam, kde je to zakázané.

Tuhle situaci zažít nechcete. Desítky tun těžké nákladní vozidlo s přívěsem dostalo smyk a v tu chvíli zrovna míjelo druhé nákladní auto. A ještě ke všemu těsně před vjezdem do tunelu. Bylo štěstí, že se do něj řidič vůbec trefil.

"Ten řidič za sebou veze nejméně 40 tun. Jeden větší prohřešek než druhý a opravdu velice nebezpečný," míní expert na bezpečnost v dopravě Jan Pechout. Když řidiče dohnala dálniční hlídka, stačilo jen, aby otevřel dveře kabiny. A bylo hned jasné, proč riskoval. Naměřili mu 2,2 promile alkoholu v dechu. Krevní test odmítl.

Řidič předjížděl v úseku, ve kterém už několik kilometrů před nehodou pro kamiony platil zákaz. Policie ho prakticky ihned začala stíhat za ohrožení pod vlivem návykové látky. A trest přišel rychleji, než řidič stihl pořádně vystřízlivět. Za pět dní už seděl ve vězení.

Související obsah

"Opilý řidič kamionu byl ve zrychleném řízení odsouzen a v tuto chvíli si již odpykává roční trest ve výkonu trestu odnětí svobody. Zároveň dostal pět let zákazu řízení všech motorových vozidel," popsala policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

"Trest je výchovný, když následuje bezprostředně po nějakém ořestupku. Je dobře, že to bylo v takhle krátké době," souhlasí Pechout. U profesionálních řidičů bývají soudy často nekompromisní. Nehody způsobené těžkými nákladními vozidly mívají velmi vážné následky.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz