Zahraničí

Letadla s motorem, který explodoval nad Denverem, stáhli z provozu

Letadla Boeing 777 s typem motoru, který v sobotu jednomu z nich vzplál nad amerických Denverem, jsou dočasně uzemněna. Oznámila to v neděli společnost United Airlines. Lety zakázalo i Japonsko.

Americká Federální letecká správa (FAA) nařídila letecké společnosti intenzívnější kontroly motorů poté, co při odletu z Denveru jeden explodoval a trosky spadly na předměstí. Naštěstí nikoho nezranily a piloti zvládli stroj s hořícím motorem otočit a bezpečně přistát.

United Airlines se pak na základě nařízení FAA dobrovolně rozhodla dočasně uzemnit všech 24 boeingů s motorem Pratt & Whitney 4000, které má v provozu, informují americká média.

Související obsah

První poznatky ukazují, že poškození způsobily speciální lopatky ventilátoru, které se používají pouze v tomto typu motoru. Ve Spojených státech má boeingy s ním jen United Airlines, dalších 32 těchto letadel vlastní dvoje japonské aerolinky. Japonské ministerstvo dopravy rozhodlo o pozastavení jejich provozu. Několik strojů je registrovaných ještě v Jižní Koreji.

mch, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz