Domácí

Zákazník v litovelském supermarketu nedodržel rozestup. Dostal pěstí

Zákazník v litovelském supermarketu nedodržel rozestup. Dostal pěstí
Zdroj: Profimedia

Ostrá potyčka se odehrála v neděli v supermarketu v Litovli na Olomoucku. Jeden ze zákazníků totiž zřejmě nedodržel dostatečný rozestup u pokladny, na což ho jiný upozornil. Ten to však následně nevydržel a během jejich sporu dotyčnému uštědřil ránu do obličeje.

Incident, který se odehrál v neděli dopoledne v Penny Marketu v ulici Uničovská v Litovli, zaměstnal jak příslušníky městské policie, tak záchranáře. "Když skládali zboží na pás, tak si zákazníci kvůli rozestupu vyměnili názory. Následně jeden druhého fyzicky napadl,“ řekl TN.cz zástupce velitele litovelské městské policie František Bartošek.


Podle mluvčí záchranářů Lucie Urbanové však dotyčný neutrpěl vážnější poranění. "Pán ošetření odmítl. Zůstal na místě nejen bez ošetření, nechtěl převézt ani do nemocnice na vyšetření,“ doplnila Urbanová.

Související obsah


Na ostrou potyčku upozornila na facebooku svědkyně celé události. "Přemýšlím o tom, jestli jsme v Litovli klesli tak hluboko v této náročné době, že si při nákupech budeme vzájemně rozbíjet obličej,“ napsala Dáša S. ve skupině Litovel 1252.


K události se na facebooku vyjádřila hned řada lidí. Mnohé totiž incident nepřekvapil. "Občas tu naštvanost lidí i v obchodech chápu. Podívejte se, jak se někteří chovají! Vy si dáte odstup u pokladny od lidí před sebou, a přitom vám za zády dýchá dvacetiletá blondýna s frajerem,“ stěžuje si Ludvik.


"Nalepit na zem čáry a je to. Lidi jsou už ovce, tak se podle toho musíme zařídit. A bude hůř, to si pište,“ přidává se Pavel.

Související obsah

Konflikt potvrdil redakci TN.cz také mluvčí Penny Marketu Tomáš Kubík. "Na naší prodejně v Litovli se odehrál spor mezi zákazníky. Doposud jsme žádný takový týkající se dodržování rozestupů mezi zákazníky na žádné z našich prodejen nezaznamenali,“ řekl Kubík.


Zároveň poznamenal, že řetězec se snaží dělat maximum pro to, aby zákazníky upozorňovali na nezbytnost a povinnost dodržování rozestupů a dalších vládních nařízení. "První informace máme na viditelných místech hned u vstupu, v rámci interiéru pak zákazníky upozorňují nálepky označující rozestupy na podlaze a v rámci rádia na prodejnách pravidelně všechna důležitá pravidla připomínáme,“ uzavřel Kubík.
 
Podle litovelských strážníků se však jedná o ojedinělý případ. "Tento incident byl naštěstí výjimečný. Evidujeme oznámení, že lidé nemají třeba roušky, ale moc toho není,“ doplnil Bartošek.

Mladík napadl muže, který ho upozornil, že nemá roušku. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz