Domácí

WhatsApp chystá tvrdší podmínky. Má zálusk na data uživatelů

WhatsApp chystá tvrdší podmínky. Má zálusk na data uživatelů
Zdroj: Profimedia

Uživatelé chytrých telefonů a komunikační platformy WhatsApp zřejmě budou donuceni provozovatelem, aby přistoupili na drsné podmínky. Ty mu mají umožnit přístup k vybraným datům uživatelů facebooku.

Provozovatel oblíbené komunikační platformy WhatsApp nepřestává usilovat o možnost snadno získat přístup k vybraným datům uživatelů sociální sítě facebook. Zatímco před měsícem se zalekl odporu, který jeho záměr vzbudil, teď se tváří, že změnu podmínek užívání WhatsAppu myslí vážně.

Tomu, kdo bude chtít oblíbenou chatovací službu dál používat, zřejmě nezbude nic jiného, než na nová pravidla přistoupit. A umožnit provozovateli přístup k vybraným datům, která si ukládá na sociální síti facebook.

Související obsah

"Ještě předtím, než se v aplikaci opětovně objeví výzva k odsouhlasení nových podmínek, budou uživatelé formou bannerů důkladně informování o chystaných změnách a dostanou potřebný čas k jejich nastudování," očekává portál smartmania.cz.

Kdyby někdo z uživatelů WhatsAppu odmítl na nové podmínky přistoupit, musí počítat s omezením služby po 15. květnu. Aplikace sice bude nadále například přijímat hovory a oznámení, ale uživatel například nebude moci číst a posílat zprávy.

Související obsah

"Evropských uživatelů se naštěstí nová pravidla WhatsAppu netýkají. U nás bude aplikace fungovat díky přísnější evropské legislativě stále stejně, a to bez sdílení jakýchkoliv dat s facebookem," míní odborníci z portálu smartmania.cz.

TN.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz