Domácí

WhatsApp chystá tvrdší podmínky. Má zálusk na data uživatelů

WhatsApp chystá tvrdší podmínky. Má zálusk na data uživatelů
Zdroj: Profimedia

Uživatelé chytrých telefonů a komunikační platformy WhatsApp zřejmě budou donuceni provozovatelem, aby přistoupili na drsné podmínky. Ty mu mají umožnit přístup k vybraným datům uživatelů facebooku.

Provozovatel oblíbené komunikační platformy WhatsApp nepřestává usilovat o možnost snadno získat přístup k vybraným datům uživatelů sociální sítě facebook. Zatímco před měsícem se zalekl odporu, který jeho záměr vzbudil, teď se tváří, že změnu podmínek užívání WhatsAppu myslí vážně.

Tomu, kdo bude chtít oblíbenou chatovací službu dál používat, zřejmě nezbude nic jiného, než na nová pravidla přistoupit. A umožnit provozovateli přístup k vybraným datům, která si ukládá na sociální síti facebook.

Související obsah

"Ještě předtím, než se v aplikaci opětovně objeví výzva k odsouhlasení nových podmínek, budou uživatelé formou bannerů důkladně informování o chystaných změnách a dostanou potřebný čas k jejich nastudování," očekává portál smartmania.cz.

Kdyby někdo z uživatelů WhatsAppu odmítl na nové podmínky přistoupit, musí počítat s omezením služby po 15. květnu. Aplikace sice bude nadále například přijímat hovory a oznámení, ale uživatel například nebude moci číst a posílat zprávy.

Související obsah

"Evropských uživatelů se naštěstí nová pravidla WhatsAppu netýkají. U nás bude aplikace fungovat díky přísnější evropské legislativě stále stejně, a to bez sdílení jakýchkoliv dat s facebookem," míní odborníci z portálu smartmania.cz.

TN.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz