Domácí

Dusno a křik na jednání vlády: Hamáček měl dokonce prásknout dveřmi

Pondělní jednání vlády bylo i na její poměry dlouhé. Ministři diskutovali téměř osm hodin. Podle zákulisních informací navíc bylo chvílemi ve Strakově akademii poměrně dusno.

Sedm a půl hodiny jednání, nejprve o běžné agendě a poté o covidu-19. Největší kus z pomyslného časového koláče ukousl tendr na dodavatele testů pro školy. A někteří ministři byli z výsledku poněkud rozpačití.


"Těch otazníků, budu říkat sama za sebe, se mi tam opravdu jevilo docela dost. Ale v tuto chvíli nemáme žádné bližší podklady,“ sdělila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).


Po téměř roce, kdy ministři kvůli pandemii koronaviru jednají videokonferenčně, se v pondělí dokonce na druhou část schůze sjeli osobně přímo do Strakovy akademie. V kuloárech se proslýchá, že osobní setkání ale atmosféře mezi ministry dvakrát neprospělo.

Související obsah

V jednu chvíli se prý šéf resortu vnitra Jan Hamáček (ČSSD) rozlítil natolik, že místnost, kde jednání probíhalo, opustil. Možná právě proto ještě hodinu před koncem jednání působil na sociálních sítích poněkud zmateně. "Vyhlásit povinnost pár hodin před tím, než začne platit, je prostě takové přiznání, že ví, že se to stejně nebude dodržovat. A vy už víte, od kdy bude co platit? napsal na twitteru.


Dlouhodobě to prý není růžové ani mezi předsedou vlády a ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO). Premiér Andrej Babiš (ANO) ale už několikrát v minulosti poznámky ke svému možnému nevhodnému chování razantně odmítal.


"Já jsem zaznamenal, že je to velký hit. Takže prosím vás, když přijdeme příště a budeme jednat, tak přijďte na to jednání. Já sám s tím nemám problém,“ nechal se slyšet Babiš.


Jak se ministři tedy tváří poté, co jednací sál opustí fotoaparáty a zavřou se dveře, to si lze jen domýšlet.

Podle opozice se vláda není schopna domluvit na dalším postupu v krizi. Podívejte se na reportáž TV Nova:

K postupům v řešení krize a pandemickému zákonu, se vyjádřila také Markéta Pekarová Adamová:

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz