Zahraničí

V Oklahomě se narodilo štěně se šesti nohama

V Oklahomě se narodilo štěně se šesti nohama
Zdroj: Katy Hawkins/Neel Veterinary Hospital

Jako zázrak označila veterinární nemocnice Neel v Oklahomě narození šestinohého štěněte, které přišlo na svět v polovině února spolu s dalšími osmi sourozenci. Skipper, jak bylo štěňátko pojmenováno, se má čile k světu a jeho rodina a veterináři mu dávají šanci na spokojený život, informuje CNN.

Malá fenka coby kříženec border kolie a australského ovčáka se narodila 16. února v Oklahomě během velké sněhové bouře, řekla pro CNN veterinářka Tina Neelová, majitelka veterinární nemocnice Neel. Porod byl podle ní přirozený a malá Skipper má dalších 8 bratříčků a sester

"Tohle je zázrak jménem Skipper. Doslova," napsala veterinární nemocnice Neel v Oklahomě 21. února na svou facebookovou stránku. Podle veterinářky není obvyklé, aby štěně s takovou kombinací vrozených vad vůbec přežilo.

Související obsah

Majitelé šestinohé štěně přivezli do nemocnice na vyšetření asi po čtyřech dnech od jeho narození, protože dříve to nedovolovala sněhová bouře. "Naši lékaři věděli, že potřebujeme další snímky, abychom určili diagnózu, a tak jsme udělali ultrazvuk břišní dutiny," řekla doktorka Neelová CNN.

"Ultrazvuk spolu s radiografy ukázal, že fenka Skipper měla dva typy vrozených poruch, nazývaných monocefalus dipygus a monocephalus rachipagus dibrachius tetrapus, což znamená, že má mimo jiné jednu hlavu a hrudní dutinu, ale dvě pánevní oblasti, dvě dolní močové oblasti, dvě reprodukční oblasti, dva ocasy a šest nohou."

Neelová uvedla, že Skipper byla v děloze pravděpodobně součástí svého dvojčete, avšak oplodněné vajíčko se nerozdělilo úplně a duplikovala pouze zadní polovina jejího těla. "Má také známky Spina Bifida podél páteře", dodala Neelová.

Týden po jejím narození Neelová oznámila, že Skipperovi se daří. "Je to silná dívka! Miluje sání mléka a je jako normální štěně. Myslíme si, že toho bude muset dost překonat, ale právě teď je odhodlaná a daří se jí. Naši veterináři a její rodina nevidí důvod, proč bychom jí nedali nejlepší šanci na skvělý život," popsala Neelová zdravotní stav neobvyklého štěňátka.

Vzhledem k jedinečnosti této situace bude Skipper stále pod dohledem veterinářů. "Budeme pokračovat ve výzkumu jejích stavů, během kontrol budeme sledovat její vývoj a pomáhat jí udržet bezbolestný a pohodlný zbytek života," napsala veterinářská nemocnice ve svém příspěvku na Facebooku. "Nyní se jí doma daří dobře."
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz