Zahraničí

Oblíbený Pan Brambůrek přijde o titul "Pan". Cílem je rovnocenost pohlaví

Oblíbený Pan Brambůrek přijde o titul "Pan". Cílem je rovnocenost pohlaví
Zdroj: Profimedia

Bojovníci za rovná práva mužů a žen možná jásají. Výrobce hraček, světoznámá společnost Hasbro, upustí od uvádění "Pan" ve značce výrobků, které zahrnují oblíbeného Pana Brambůrku a Paní Brambůrkovou.

Série hraček Pan Brambora (v originále Mr. Potato Head) už nebude "Pan", ale jen Brambůrek (Potato Head). Majitel světoznámé značky podlehl tlaku genderových aktivistů a problematické oslovení "Pan" odstraní. Informaci přinesl portál The New York Times.

"Hasbro chce, aby se všichni cítili vítaní v Brambůrkovém světe tím, že zrušíme bandové označení "Pan", které odstraníme i z loga na podporu genderové rovnosti a inkluze," uvedlo Hasbro v oficiálním vyjádření.

Označení "Pan" tím ovšem tak úplně nezmizí. Přejmenuje se jen název celé série a logo, která zahrnuje jednotlivé hračky, jako jsou Pan Brambůrka a Paní Brambůrková. Těm jejich jména i s označem "Pan" a "Paní" zůstanou.

Mr. Potato Head byl pro Hasbro vlajkovou lodí, podobně jako například panenka Barbie pro Mattel. Děti si Pana Bramboru oblíbily už od roku 1952, kdy byl uveden na trh.

Související obsah

Příběhy poněkud neohrabaného tlouštíka Pana Brambory a jeho kamarádů a kamarádek Paní Kukuřice, Pana Rajčete, Rošťandy Slunečnice a Slečny Vanilky znají i děti v ČR, a to hlavně díky překladům mnoha knih a také filmů Toy Story, tedy Příběh hraček. Také tyto postavičky přijdou o oslovení ve svých jménech.

Kromě knížek ovšem děti milují i prodávané figurky. Ty se dostávají na trh v "rozložené" podobě, každé dítě si může postavičky samo skládat podle vlastní fantazie. Výměnou očí, brýlí, knírů, klobouků a dalších částí hračky vznikají zábavní společníci podle dětské fantazie.

Podívejte se na hračky, s nimiž si hrávaly děti šlechticů. Více v reportáži TV Nova: 

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz