Krimi

Řidič auta zemřel po srážce s náklaďákem, ten začal navíc hořet

Smrtelná nehoda osobního a nákladního auta v pondělí odpoledne úplně zablokovala frekventovaný hlavní tah mezi středočeským Benešovem a dálnicí D3. Zemřel šofér osobáku. Nákladní auto začalo po střetu hořet a navíc z něj vyteklo obrovské množství nafty.

Nehoda se stala krátce po třetí hodině odpoledne. "Při nehodě v takzvaném Votickém kopci zemřel řidič osobního auta ročník 1955. Předpokládáme, že silnice I/3 bude uzavřená ještě tři až čtyři hodiny," uvedl na dotaz TN.cz v 16:30 policejní mluvčí Pavel Truxa.

Dodal, že zatím není jasné, jak se nehoda na hlavním tahu mezi Benešovem a dálnicí D3 vedoucí na jih Čech vlastně stala. "Okolnosti kolegové zjišťují," ujistil Truxa. Muži zákona zároveň stanovili objízdnou trasu přes starou silnici mezi Voticemi a Hostišovem.

Pořádně napilno měli u nehody nedaleko Votic také hasiči. Nejen, že náklaďák začal po nárazu hořet, navíc z něj začalo unikat do okolí obrovské množství nafty.

Související obsah

"Po uhašení požáru jsme unikající pohonné hmoty začali zachytávat. Celkem bylo v nádržích přibližně 1200 litrů nafty. Aby se ji podařilo zachytit, jednotky na místě dokonce vyhloubily jámu," popsala pro TN.cz mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Doplnila, že u nehody i kvůli velkému úniku paliva zasahovaly celkem čtyři jednotky - jedna profesionální a tři dobrovolné. V případě jednotky profesionálů vyjelo ze stanice k nehodě veškeré dostupné osazenstvo. "Na místo jsme přivolali i zástupce odboru životního prostředí a správy silnic," upřesnila Fliegerová.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz