Domácí

Požár připravil pět rodin o střechu nad hlavou. Příčina je zatím neznámá

Do středečního rána hlídkovali hasiči u domu ve Strakonicích, začal hořet už v úterý odpoledne. O střechu nad hlavou přišlo při požáru, který dům zcela zničil, pět rodin.

U požáru zasahovali hasiči se třemi cisternami. Povolali i automobilový žebřík, ze kterého jednotky hasily střechu. Hasiči první zprávu o požáru dostali v odpoledních hodinách.

"Když k domu přijeli, hořela plamenem jedna boční část. Průzkumem zjistili, že požár pravděpodobně začal mezi balkonem a koupelnou a rozšířil se do střechy," prozradila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Střechu požár zcela zničil, včetně krovu. Hasičům se oheň podařilo dostat pod kontrolu asi po dvou hodinách od chvíle, kdy na místo dorazili. Požářiště ale museli po celou noc hlídat dobrovolníci, kdyby se náhodou ještě někde objevily plameny.

Související obsah

Proč začalo hořet, zjišťují vyšetřovatelé. Ve hře je úmyslné zapálení, nedbalost, anebo technická závada. Hasiči předběžnou škodu vyčíslili na více než půl milionu korun.

Díky včasnému zásahu se jim ale podařilo zachránit majetek za téměř čtyři miliony. O střechu nad hlavou přišlo asi třicet lidí, kteří v domě bydleli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz