Zahraničí

V královské rodině to vře. Nebudeme mlčet, vzkazuje naštvaná Meghan

V královské rodině to vře. Nebudeme mlčet, vzkazuje naštvaná Meghan
Zdroj: Profimedia

Vztahy v britské královské rodině jsou napjaté. Krátce poté, co byla vévodkyně Meghan obviněna z šikany svých zaměstnanců, se pustila do Buckinghamského paláce a osočila ho ze šíření lží. V televizním rozhovoru oznámila, že s Harrym nebudou mlčet o svém příběhu.

Vévodkyně ze Sussexu si v rozhovoru s Oprah Winfreyovou, který bude odvysílán v neděli v televizi CBS, nebrala servítky a prozradila, proč se s Harrym rozhodli vzdát se svých rolí v královské rodině a odstěhovat se za svobodným životem do Spojených států.

"Nevím, jak by mohli očekávat, že budeme po celé té době jen mlčet, jestliže firma (označení pro Buckinghamský palác, pozn. redakce) se aktivně podílí na šíření lží o nás," svěřila se Meghan. "A pokud to znamená riziko, že něco ztratíme, tak si myslím, že už jsme toho ztratili dost," dodala.

Buckinghamský palác se k tomuto obvinění podle CNN nijak nevyjádřil. Jedná se o první vystoupení tohoto typu od doby, kdy se pár zřekl svých královských povinností.

Související obsah

Osočení královské rodiny ze šíření lží přichází krátce poté, co královští poradci obvinili Meghan ze šikany zaměstnanců. V době, kdy ještě působila v Kensingtonském paláci, měla dvě asistentky svým chováním vyštvat.

Buckinghamský palác v souvislosti s tím prohlásil, že se bude obviněním zabývat a prošetří ho. Mluvčí vévody a vévodkyně ze Sussexu obvinění označil za pomlouvačnou kampaň.

Princ Harry a vévodkyně Meghan v únoru oznámili, že čekají druhé dítě. Podívejte se na repotáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Krátká zpráva

Kanadské volby podle předběžných odhadů vyhrál Justin Trudeau

Liberální strana získá v kanadských parlamentních volbách dostatek křesel, aby vytvořila další menšinovou vládu, předpovídá veřejnoprávní televize CBC. Konzervativci v čele s Erin O'Toolem už uznali porážku. Liberály vede 49letý Justin Trudeau, který poprvé zvítězil ve volbách v roce 2015. Podle CBC liberálové obsadí okolo 157 křesel z celkových 338, tedy stejně jako v roce 2019. Pro většinu v parlamentu je potřeba získat 170 křesel.

Píše se na Deník.cz