Domácí

Tragická nehoda na jihu Čech! Řidič osobáku střet s kamionem nepřežil

Páteční ráno se neobešlo bez tragédie. V obci Vimperk podle policie řidič nejspíš jel příliš rychle, na zasněžené silnici dostal smyk a v protisměru se srazil s kamionem. Zemřel na místě. Policisté apelují, aby byli lidé kvůli sněhu na silnicích opatrní.

Informaci o nehodě přijala tísňová linka krátce před šestou hodinou ráno. Do obce Vimperk vyrazily okamžitě všechny složky Integrovaného záchranného systému.

"Podle prvotních informací jel pár minut před 6. hodinou řidič osobního vozidla tovární značky Audi od centra obce Vimperk na Strážný, kdy pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, stavu zasněžené komunikace a vlastnostem nákladu, na přímém úseku dostal smyk, poté vjel do protisměru, kde se střetl s nákladním vozidlem tovární značky MAN s návěsem," popsal okolnosti nehody mluvčí policie Milan Bajcura.

Řidič v osobním autě se velmi vážně zranil, podle vyšetřovatelů podlehl svým zraněním na místě.

Provoz na frekventované silnici byl omezen. Policisté odkláněli dopravu před Volary na Prachatice, žádají všechny řidiče, aby dbali pokynů hlídek.

Související obsah

"Zároveň připomínáme, abyste dbali zvýšené opatrnosti při jízdě na všech komunikacích, neboť od časných hodin na území Jihočeského kraje sněží a komunikace jsou velmi kluzké," upozornil Bajcura.

A mnoho nehod se stalo i na Vysočině, nejhorší situace byla na Třebíčsku. U Třebenic se vysypal stavební materiál z nákladního auta. To skončilo na boku poté, co řidič na zledovatělé zatáčce s automobilem uklouzl. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Na aktuální situaci na Vysočině se podívejte ZDE:


U Smrčné na Jihlavsku skončilo auto mimo silnici a záchranáři museli vyjíždět i ke zraněnému řidiči. U obce Výčapy se dokonce srazily čtyři auta. Další nehoda se odehrála například v Sedlišti na Pelhřimovsku.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz