Zahraničí

Zemřel známý francouzský miliardář, nepřežil pád helikoptéry

Zemřel známý francouzský miliardář, nepřežil pád helikoptéry
Zdroj: Profimedia

Francouzský miliardář a poslanec Olivier Dassault v neděli zahynul při nehodě vrtulníku. Ten s ním spadl nedaleko letoviska Deauville v Normandii. Jeho jmění se odhadovalo na více než 130 miliard korun.

Olivier Dassault v neděli večer zemřel při nehodě helikoptéry, která s ním spadla u letoviska Deauville v Normandii. Známému francouzskému miliardáři a poslanci bylo 69 let.

Jak uvedl portál France 24, po smrti je i pilot vrtulníku. Nikdo jiný s nimi necestoval. 

Pozůstalým okamžitě kondoloval prezident Emmanuel Macron. "Olivier Dassault miloval Francii. Platil za kapitána průmyslu, byl místním poslancem a důstojníkem vojenského letectva v záloze. Neustále sloužil vlasti. Jeho náhlá smrt je velkou ztrátou," napsal na twitteru.

Související obsah

Jeho otec, proslulý průmyslník Serge Dassault, byl jedním z nejbohatších Francouzů. Zemřel před třemi lety a Olivier se svými dvěma bratry a sestrou každý zdělili přibližně pět miliard eur, v přepočtu přes 130 miliard korun. Dědeček Marcel Dassault byl významným výrobcem letadel.

Olivier se kvůli politice vzdal šéfování dozorčí rady skupiny Dassault, aby nečelil nařčením ze střetu zájmů. Rodina vlastní třeba softwarovou firmu Dassault Systemes nebo společnost Dassault Aviation, jež vyrábí letadla.

Po Dassaultovi zůstala manželka Nataša Nikolajevičová, kterou si vzal před 12 lety, dcera a dva synové.

Ve vrtulníku zahynul také majitel Leicesteru City (2018):


 

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz