Domácí

Ze dna nahoru! Bezdomovci v Praze tráví karanténu v luxusních hotelech

Nejméně tři luxusní hotely v Praze se během koronavirové pandemie přeměnily na ubytovací zařízení pro lidi bez domova, kteří se nakazili covidem-19, mají lehký průběh a nemají kde strávit karanténu. Za celým projektem stojí pražské Centrum sociálních služeb.

Jedním z hotelů, který slouží jako ubytování pro lidi bez domova, kteří nemají kde strávit karanténu, je hned čtyřhvězdičkový hotel v samotném historickém centru Prahy nedaleko od Vyšehradu. Tam je aktuálně ubytováno 35 bezdomovců, od začátku tohoto projektu se v něm ale vystřídalo zhruba 300 lidí.

"Přijímáme klienty s mírnými příznaky covidu, protože jsme humanitární služba, nikoli zdravotnické zařízení, takže zde nemáme lékaře," vysvětlila pro agenturu AFP zástupkyně ředitele pražského Centra sociálních služeb Ludmila Tomešová. Ti, kterým se průběh zhorší, jsou pak následně převezeni do nemocnice.

Související obsah

Bezdomovci v pražských hotelech pobývají už od loňského dubna, kdy jim ubytování zařídil pražský magistrát, ve snaze ochránit je před nákazou covidu-19. Čtyři ze svých ubytovacích zařízení tehdy poskytla například síť hotelů Bohemian Hostels & Hotels. Bezdomovci mohou hotely využívat až do konce letošního března.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz