Domácí

Řeky na jihu Čech vydaly "poklady." Na dně našli trezor i jízdní kola

Nákupní vozíky, jízdní kola nebo trezor. I takové "poklady" našli pracovníci povodí Vltavy v korytech řek, které protékají Českými Budějovicemi. Kvůli opravě jezu je teď v Malši a Vltavě minimum vody.

Prázdná koryta řek Malše a Vltavy, lodě stojící v bahně. Takový netradiční pohled se teď nabízí obyvatelům Českých Budějovic.

Řeky v centru města jsou bez vody kvůli opravě Jiráskova jezu. Povodí Vltavy na něm musí provést nový ochranný nátěr ocelových konstrukcí a opravit poškozený beton. Zároveň se pomocí bagru pracovníci pustili i do kompletního čištění koryt řek. Ze dna tak vytahují desítky předmětů, které tam lidé v posledních letech naházeli.

Pracovníci z toků vytáhli třeba kolo, školní židli, odpadkový koš se skateboardy nebo nákupní vozík.

Související obsah

Naposledy se koryta řek v Českých Budějovicích čistila před devíti lety. Tehdy trvala oprava jezu čtyři měsíce. Letošní práce potrvají do října, koryta bez vody ale budou jen do konce týdne.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz