Domácí

Řeky na jihu Čech vydaly "poklady." Na dně našli trezor i jízdní kola

Nákupní vozíky, jízdní kola nebo trezor. I takové "poklady" našli pracovníci povodí Vltavy v korytech řek, které protékají Českými Budějovicemi. Kvůli opravě jezu je teď v Malši a Vltavě minimum vody.

Prázdná koryta řek Malše a Vltavy, lodě stojící v bahně. Takový netradiční pohled se teď nabízí obyvatelům Českých Budějovic.

Řeky v centru města jsou bez vody kvůli opravě Jiráskova jezu. Povodí Vltavy na něm musí provést nový ochranný nátěr ocelových konstrukcí a opravit poškozený beton. Zároveň se pomocí bagru pracovníci pustili i do kompletního čištění koryt řek. Ze dna tak vytahují desítky předmětů, které tam lidé v posledních letech naházeli.

Pracovníci z toků vytáhli třeba kolo, školní židli, odpadkový koš se skateboardy nebo nákupní vozík.

Související obsah

Naposledy se koryta řek v Českých Budějovicích čistila před devíti lety. Tehdy trvala oprava jezu čtyři měsíce. Letošní práce potrvají do října, koryta bez vody ale budou jen do konce týdne.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz