Domácí

Pod malou holčičkou se v Praze prolomil led! Hledá se zachránce

Pod malou holčičkou se v Praze prolomil led! Hledá se zachránce
Zdroj: Adra.cz

V pátek 19. února odpoledne chybělo jen velmi málo a v Praze mohlo dojít k obrovské tragédii. Pod osmiletou Olgou se totiž prolomil led a nebýt tajemného zachránce, tak mohlo dojít k nejhoršímu. Vděčná maminka nyní neznámého muže hledá a prosí o pomoc veřejnost.

Pod osmiletou Olgou se prolomil led v pátek 19. února kolem 16. hodiny na rybníku v pražské Stromovce. V parku byl zrovna na procházce také muž s manželkou a malým dítětem ve věku kolem 3 až 4 let.

Mladý muž neváhal a do rybníku skočil a dívce pomohl. "Šlo o vteřiny, protože jí voda sahala už po krk. Díky jeho pohotovosti vše dopadlo dobře," uvedla nadace Adra, na kterou se maminka obrátila.

Zatímco totiž žena s dívkou běžely domů, tak muž odešel. Matka se proto obrátila na nadaci a snaží se muže, který její dceři zachránil život, najít. Nadace ADRA totiž organizuje Cenu Michala Velíška, která je určena pro podobné příběhy odvahy.

Související obsah

Televize Nova spolu s Nadací ADRA neprofesionálům udělují Cenu Michala Velíška již 15 let. 13. září 2005 se 32letý střihač TV Nova procházel přes park Karlova náměstí a v kočárku měl devítiměsíční holčičku. Všiml si mladé ženy, kterou obtěžoval neznámý muž. Michal ženu oslovil a zeptal se, jestli nepotřebuje pomoc. V tu chvíli násilník použil pistoli, kterou původně mladé ženě vyhrožoval, právě proti Michalu Velíškovi.O šest hodin později na následky průstřelů břicha v nemocnici zemřel. Iva Velíšková ztratila mladého manžela, ani ne roční dcera Valentinka ztratila otce a rodiče Michala milovaného syna. Také TV Nova přišla o oblíbeného kolegu a každý rok si tak připomíná ztrátu důležitého člověka, kterou ctí udílením cen pojmenovaných po tomto odvážném člověku.

Loni dostal Cenu Michala Velíška muž, který zachránil chlapce, který spadl do žumpy. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz