Krimi

Najedu autem do lidí, chci se zabít, měl hrozit muž. Dopadli ho policisté

Velkému neštěstí zřejmě v úterý zabránili policisté v Praze. Dostali informaci o psychicky narušeném muži, který chtěl najet do lidí dodávkou. Okamžitě se rozjelo pátrání, ale muž hrozil, že pokud uvidí uniformu nebo služební auto, začne zabíjet. Nakonec ho během pár vteřin zadržel kriminalista v civilu.

Rušné úterní odpoledne v Holešovicích. Lidé na zastávce se zájmem sledují policejní manévry kolem červené dodávky. Netuší, v jakém byli ještě před pár minutami nebezpečí.

"Zabiju se, slyšíš? Vezmu někoho s sebou! Nemám co ztratit!" Tohle řekl své blízké do telefonu psychicky nemocný muž s drogovou minulostí. Žena věděla, že nemusí jít o plané hrozby a upozornila policii.
  

"Včera odpoledne jsme na základě volání na linku 158 začali řešit hrozbu, že chce někdo v centru Prahy najet dodávkou do davu lidí, střílet po nich a spáchat sebevraždu," informoval ve středu policejní mluvčí Jan Daněk.

Operační důstojník co nejrychleji do pátrání zapojil hlídky v terénu, kriminalisty i obsluhu městských kamer. "Operátor linky 158 zjistil, že vozidlo řídí devětadvacetiletý muž, který má problémy kvůli užívání drog a v minulosti se léčil na psychiatrii. Během hovoru s podezřelým bylo evidentní, že se jeho psychický stav zhoršuje a hrozí, že čin skutečně spáchá," popsal dramatické chvíle Daněk.

Související obsah

Zásah podle něj komplikovalo i to, že výhrůžky nesměřovaly přímo na linku 158, ale šly přes jiné telefonní číslo. "Proto k tomuto člověku musela zajet policejní hlídka, hovor pustila na hlasitý odposlech a informace z něj přenášela do éteru dalším policistům, kteří vozidlo hledali," přiblížil mluvčí policie.

"Jakmile uvidím policajta, vjedu na chodník a začnu zabíjet lidi!" vyhrožoval také řidič.

 Muži zákona nakonec dodávku civilním vozem zablokovali u tramvajové zastávky na ulici Komunardů v Praze 7 a řidiče zpacifikovali a předali do péče zdravotníků. Kvůli výhrůžkám šli do akce neoznačení kriminalisté. Následně muže eskortovali do psychiatrické léčebny. Provedený test na drogy byl pozitivní, ukázal na pervitin.

"Celý případ je prověřovaný pro podezření z trestného činu vydírání, za což pachateli hrozí až osmiletý trest odnětí svobody," uzavřel Daněk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz