Domácí

Lupič si počíhal na seniorku o holích. Chytil ji do kravaty a strhl na zem

Lupič si počíhal na seniorku o holích. Chytil ji do kravaty a strhl na zem
Zdroj: Profimedia

Zatím neznámý mladík si před týdnem vyhlédl snadnou oběť. Počíhal si na seniorku, která se pohybovala o francouzských holích, zezadu ji chytil do kravaty a hodil s ní o zem. Nakonec utekl s její kabelkou, ve které byla kořist za tři a půl tisíce. Pachateli v případě odsouzení hrozí až deset let za mřížemi.

Lupič si na ženu počíhal minulou středu kolem 19. hodiny v ulici Bratislavská v Brně. Seniorka zrovna vcházela do domu, když se na ni neznámý mladík vrhl.

"Muž ji zezadu nečekaně uchytil do kravaty a bleskově s ní praštil o zem. Napadené se pak rychle snažil z ruky vytrhnout její kabelku, což se mu na několikátý pokus přece jen podařilo," popsal mluvčí policie Petr Vala.

Žena při přepadení naštěstí nebyla zraněna, lupič si přišel na kořist za tři a půl tisíce, za přepadení mu hrozí až desetiletý trest.

Související obsah

Policisté po zveřejnění případu v médiích získali celou řadu podnětů od veřejnosti, podezřelého i svědka, po kterých pátrali, se jim podařilo ztotožnit.

"Děkujeme široké veřejnosti za rychlou spolupráci při pátrání po neznámých osobách," doplnil Vala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz