Zahraničí

Meghan v rozhovoru s Oprah prokazatelně lhala! Pět největších lží

Britská královská rodina zažívá jednu z největších krizí v posledních letech. Rozhovor prince Harryho a jeho manželky Meghan s moderátorkou Oprah Winfreyovou vzbudil pozornost po celém světě. Meghan královskou rodinu osočila z řady věcí, některé z nich ale prokazatelně nejsou pravdivé.

Meghan Markleová v předtočeném rozhovoru pro americkou televizi promluvila o tom, jak těžké pro ni byly roky v britské královské rodině. Mimo jiné prý čelila rasismu a sebevražedným myšlenkám. Některé její výroky, ale na první pohled nesedí.


1. Archie kvůli barvě pleti přišel o titul


Prvorozený syn Harryho a Meghan nikdy na titul prince nárok neměl. Podle patentu krále Jiřího V. z roku 1917 mají na titul prince a princezny nárok jen děti a vnoučata vládnoucího panovníka. Archie je přitom pravnoučetem Alžběty II. Teoreticky by tak podle britského deníku The Guardian mohl mít na titul nárok až Alžběta zemře a nastoupí jeho dědeček Charles.


2. Archie přišel o ochranku


Meghan prý titul prince pro Archieho chtěla hlavně kvůli tomu, aby měl nárok na ochranku. Kvůli tomu, že má jinou barvu pleti, byl podle Meghan v nebezpečí. Ochranku přitom členové britské královské rodiny nedostávají automaticky. Například sestřenice prince Harryho Eugenie a Beatrice na ni nárok nemají. Jejich otec princ Andrew jim ji ale hradí z vlastních prostředků. Harry a Meghan navíc o ochranku přišli kvůli vlastnímu rozhodnutí opustit královskou rodinu.


3. Meghan nemohla jít s kamarádkami ani na oběd


Manželka prince Harryho promluvila také o tom, že v průběhu života v paláci jí bylo zakazováno jít s kamarádkami na oběd. Důvodem měla být skutečnost, že už byla moc často v médiích. Byla to přitom právě Meghan, kdo si v New Yorku uspořádal dvoudenní oslavu za stovky tisíc dolarů před narozením Archieho.

Související obsah


4. Meghan prý svou sestru viděla naposledy před 20 lety


To, že jsou rodinné vztahy u Markleových na bodu mrazu, není nic nového. Meghan má špatné vztahy jak s otcem Thomasem, tak i se sestrou Samanthou. V rozhovoru s Oprah dokonce Meghan mluvila o tom, že vyrůstala jako jedináček a sestru neviděla 20 let. Fanoušci přitom našli jejich společné fotografie z promoce Samanthy v roce 2008.


5. Meghan a Harry se tajně vzali tři dny před oficiální svatbou


Manželé v rozhovoru uvedli, že velkolepá svatba byla jen naoko a ve skutečnosti se tajně vzali o pár dní dříve. Obřad prý proběhl v soukromí a kromě manželů tam byl jen arcibiskup. To je ale v rozporu s pravidly anglikánské církve, která vyžaduje přítomnost alespoň dvou svědků.

Podívejte se na část rozhovoru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz