Krimi

Před ministerstvem zdravotnictví našli mrtvého muže. Zastřelil se

Pražští policisté od čtvrtečního večera řeší nález mrtvého muže v těsné blízkosti ministerstva zdravotnictví. Vyloučená nebyla sebevražda, podle prvotních informací muži zákona u těla objevili také zbraň. Obě informace policie později večer potvrdila.

"Mohu potvrdit, že jsme kolem 19:15 přijali oznámení o nálezu muže bez známek života na Palackého náměstí v Praze. Aktuálně zjišťujeme veškeré okolnosti případu," řekla před 20. hodinou TN.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Agentura aktu.cz uvedla, že policisté poblíž těla objevili zbraň a že mrtvý měl zranění na hlavě. K těmto informacím se Kropáčová nejprve vyjadřovat nechtěla. "Ale v tuto chvíli nemůžeme vyloučit sebevraždu," připustila.

Po 21. hodině uvedla, že muž si střelné zranění způsobil sám. "Kriminalisté na místě vyloučili cizí zavinění, incident také viděli kolemjdoucí. Poblíž těla jsme zajistili střelnou zbraň, která poputuje na expertizu. Bude nařízena pitva mrtvého," doplnila policejní mluvčí.

Související obsah

Střelné zranění po 20. hodině na dotaz TN.cz potvrdila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. "Jde o muže ve věku 50 let, na místo jsme vyslali mimo jiné i posádku s lékařem. Zranění ale bylo tak devastující, že muži nebylo možné pomoci a byl přivolán koroner," popsala Poštová.

Podívejte se na autentické záběry z místa pár chvilek po příjezdu Police:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz