Krimi

Koupání v pískovně stálo muže život. Tělo potápěči našli až druhý den

Koupání v pískovně stálo muže život. Tělo potápěči našli až druhý den
Zdroj: Mediafax

Hasiči i policejní potápěči od pátečního odpoledne pátrali po muži, který si navzdory chladnému počasí vyrazil zaplavat do pískovny poblíž Veselí nad Lužnicí na Táborsku a zmizel pod hladinou. Akce skončila až v sobotu dopoledne - nálezem nešťastníkova těla.

"V pátek před 17. hodinou přijali policisté oznámení o muži, který se koupal v pískovně nedaleko Veselí nad Lužnicí. Dle oznamovatele starší muž plaval několik desítek metrů od pláže a najednou zmizel pod hladinou," informovala v sobotu policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Do pískovny kromě hasičů ihned vyrazili také policejní potápěči ze zásahové jednotky. Pátrání bylo v pátek neúspěšné, skončilo kolem deváté hodiny večer.

Související obsah

"Dnes ráno se potápěči na místo vrátili a krátce po 10. hodině ve spolupráci s hasiči utonulého nalezli. Přesné okolnosti této události budou předmětem dalšího šetření," doplnila Schwarzová. Není tak jasné, proč muž do vody šel - zda se například otužoval.

Policejní mluvčí před koupáním ve studené vodě varovala a apeluje na všechny, aby nepřeceňovali svoje síly, přihlédli ke svému zdraví a ideálně do vody nechodili sami.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz