Domácí

"Proč to tu máte zavřený?!" zařval muž a přelezl bránu na Pražský hrad! VIDEO

Ochranku Pražského hradu překvapil v sobotu zatím neznámý muž, který přelezl Bránu gigantů a vnikl na uzavřené I. nádvoří. Tam ho hned vojáci zajistili. Podle informací TV Nova měl ovšem muž jednoho z nich pokousat. Vojenská policie jej vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě.

Celý incident se podařilo natočit průvodcům. Ti v tu chvíli vysílali živý přenos procházky Prahou pro cizince, kteří kvůli koronaviru nemohou do českého hlavního města cestovat. Na jejich záběrech je vidět, jak muž chvíli stojí před branou a pak se rozhodne na ni vylézt.

"Co jsem slyšel, tak říkal ‘Proč to tu máte zavřený?‘ Asi při smyslech nebyl, když lezl přes plot. Vojáci mu říkali, ať sleze dolů, ale slezl dolů na špatnou stranu, kam neměl," řekl pro TV Nova autor videa Jan Pechač.

Incident potvrdil i mluvčí Hradní stráže Jiří Havel. "V 16:27 se k Bráně Gigantů dostavil muž středního věku, který následně začal přelézat po sloupu k jedné ze soch. Byl vyzván strážným, ať toho zanechá. Na výzvy nereagoval a vylezl až nahoru k soše. Po nějaké době strávené u sochy seskočil do prostor střeženého I. nádvoří Pražského hradu. Zde byl zadržen strážným a přivolanou hotovostní skupinou vojáků Hradní stráže," uvedl Havel s tím, že s ohledem na probíhající vyšetřování nebude Hradní stráž poskytovat další informace.

Související obsah

Muže neodradilo ani to, že vojáci měli v rukou samopaly. Tím to ale neskončilo. Podle informací TV Nova měl muž jednoho z nich pokousat, případ tak řeší vojenská policie.

"Kriminální služba vojenské policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě," uvedla mluvčí vojenské policie Nikola Rimkevič Hájková. Muži hrozí čtyřleté vězení.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz