Zahraničí

V Los Angeles se rozdávaly Grammy 2021. Podívejte se na vítěze

V americkém Los Angeles se v neděli konal 63. ročník udílení hudebních cen Grammy 2021. Největší hudební událost letošního roku byla samozřejmě poznamenána pandemií koronaviru. Večer se tak nesl v duchu přísných bezpečnostních opatření – bez publika a s rouškami.

Galavečerem provázel komik, herec a komentátor Trevor Noah, který na úvod vtipně poznamenal, že letošní Grammy jsou největší akcí pod širým nebem od útoku na Kapitol.

Rekordmankou večera se stala zpěvačka Beyoncé, která si převzala cenu za nejlepší R & B vystoupení s písní Black Parade, která byla inspirována událostmi kolem smrti George Floyda. S 28 oceněními tak překonala rekord v celkovém počtu vítězství v ženské kategorii.

Související obsah

„Je to pro mě velká čest, děkuju vám. Jako umělkyně věřím, že moje práce je zrcadlit dobu, která je velmi složitá. Chci inspirovat všechny černošské umělce, dodat jim sílu a inspiraci,“ uvedla Beyonce při přebírání ceny.

Jako první byla udělena cena v kategorii objev roku, kterou získala viditelně překvapená rapperka Megan Thee Stallion, která si rovněž odnesla Grammy za nejlepší rapovou skladbu roku s písní Savage, kterou nazpívala společně s Beyoncé.

Zlatý gramofon za nejlepší album si převzala Taylor Swift s nahrávkou Folklore. Stala se tak první ženou, které se v této kategorii podařilo uspět už potřetí.

Za nejlepší nahrávku roku si cenu převzala Billie Eilish s písní Everything I Wanted, která část své děkovné řeči věnovala své kolegyni Billie Eilish, která byla nominována ve stejné kategorii.

Zdroj: Profimedia

Nejlepší skladbou roku se stala píseň I cant breath, za kterou si odnesla ocenění zpěvačka H.E.R. Nejlepším popovým albem bylo vyhlášeno Future Nostalgia od zpěvačky Dua Lipa.

V kategorii nejlepší rokové album uspěla skupina The Strokes se svým počinem nazvaným The New Abnormal. V rapu byl za své album King's Disease oceňen zpěvák Nas.

Jako nejlepší sólový popový výkon porota vybrala píseň Watermelon Sugar od Harryho Stylese. Inspirací pro jeho písničku mu byla kniha Richarda Brautigana V melounovém cukru.

Nejlepším alternativním hudebním albem bylo zvoleno album Fetch the Bolt Cutters zpěvačky Fiony Apple. Jde o její v pořadí páté studiové album. Cenu za kategorii nejlepší country album vyhrála interpretka Miranda Lambert s albem Wildcard.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz