Zahraničí

Soud poslal šéfa slovenské tajné služby do vazby, měl brát úplatky

Soud poslal šéfa slovenské tajné služby do vazby, měl brát úplatky
Zdroj: Profimedia

Specializovaný trestní soud (STS) v Pezinku poslal do vazby Vladimíra Pčolinského. Šéf Slovenské informační služby (SIS) čelí obvinění z braní úplatků. Pčolinský se v neděli své funkce vzdal.

Šéf Slovenské informační služby Vladimír Pčolinský, který je v současné době podezřelý z braní úplatků, bude stíhán vazebně. Rozhodl o tom soudce Specializovaného trestního soudu v Pezinku. Rozhodnutí není pravomocné, informují tvnoviny.sk.

"Soudce pro přípravné řízení STS rozhodl o vzetí do vazby. Důvodem vazby je obava z ovlivňování svědků a pokračování v trestné činnosti. Soud zamítl žádost obviněného nahrazení vazby dohledem probačního a mediačního úředníka. Rozhodnutí není pravomocné, protože obviněný podal vůči němu stížnost, o níž rozhodne Nejvyšší soud,“ uvedla mluvčí soudu Katarína Kudjaková.

Související obsah

Vladimír Pčolinský společně se svým náměstkem čelí obvinění, že přijali od stíhaného podnikatele Zoroslava Kollára úplatek ve výši 40 tisíc euro, což je zhruba jeden milion korun. Tajná služba měla na oplátku přestat Kollára odposlouchávat.

Pčolinský se v neděli rozhodl také odstoupit ze své funkce. Šéfem SIS se stal po nástupu aktuální vlády premiéra Igora Matoviče. "Pokud jde o mého klienta, ten byl prezidentkou
Slovenské republiky Zuzanou Čaputovou postaven mimo výkon služby a dnešním dnem předložil žádost, kterou se vzdává se funkce ředitele SIS,“ řekla Pčolinského advokátka Eva Mišíková.

Exšéf slovenské policie zemřel po pokusu o sebevraždu ve vazbě. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN LIVE

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz