Domácí

V ČR přibývá travičů psů! Rozhazují návnady i uzeniny se špendlíky

V Česku se množí případy travičů psů. Za poslední měsíc je zaznamenali policisté v Jihlavě nebo Liberci. Na uzeniny se špendlíky upozornili také pejskaři ve Strakonicích.

Poslední takový případ hlásí majitelé psů ve Strakonicích. Na poházené uzeniny se špendlíky narazili v ulicích Školní a Na Ohradě. Nebezpečné návnady byly rozházené na sídlišti, tedy v místě, kde psy denně venčí desítky pejskařů.


"Šla jsem vyvenčit fenečku a najednou koukám, že něco dlabe. Tak jsem to vyndala z pusy a byl to kus párku a špendlík. Dva měla v zažívacím traktu,“ popsala svou zkušenost majitelka psa paní Tereza Nejedlá.

Související obsah


Několik párků plných nebezpečných špendlíků se policistům podařilo zajistit také v Liberci. "Případ jsme kvalifikovali jako týrání zvířat a po pachateli intenzivně pátráme,“ řekla policejní mluvčí Ivana Baláková.


A psi jsou trnem v oku nejspíš také někomu v Jihlavě. Na konci února tam byl v návnadách zřejmě jed. Veterináři doporučují, aby majitelé při procházkách měli psy na vodítkách a nasazovali jim i náhubky. V případě, že na takovou návnadu při procházce narazí, měli by na místo zavolat policisty.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz