Krimi

V kamionu u Břeclavi odhalili migranty, šofér měl dostat 200 tisíc

Rumunský řidič kamionu naložil šest migrantů a mířil s nimi do Německa. Přes Maďarsko i Slovensko se dostali bez problémů, v Česku je ale odhalili policisté pomocí detektoru tlukotu srdce. Šofér měl za jejich převoz inkasovat přes 200 tisíc korun, místo toho ale skončil v cele.

Hlídka cizinecké policie odhalila šest nelegálních migrantů na bývalém hraničním přechodu Lanžhot nedaleko Břeclavi. V kamionu je převážel 43letý řidič z Rumunska.

Na přítomnost lidí policisty upozornil speciální přístroj detekující tlukot srdce. "Podezřelá byla i skutečnost, že na návěsu byly poškozeny plomby. Při kontrole náklaďáku policisté narazili na šest cizinců. Tři byli z Afghánistánu a tři z Bangladéše," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Strážci zákona je zajistili a identifikovali, šofér kamionu skončil v cele. "Při výslechu přiznal, že jej před odjezdem do západní Evropy kontaktovala pomocí mobilních komunikačních aplikací neznámá osoba, s níž se dohodl na převozu šesti osob. Za každou z nich mu organizátor převozu slíbil 1500 eur. Ty měl dostat až po příjezdu do Německa," pokračoval mluvčí. Dohromady si měl řidič přijít na 9000 eur, v přepočtu více než 235 tisíc korun.

Související obsah

Na hranicích s Maďarskem ho kontrolovali celníci, ale projel bez problémů. Na Slovensku vykládal část zboží, a tak přepravované cizince schoval v kabině. Těsně před českými hranicemi se přemístili zpátky, za nimi už ale cesta skončila. "Toto je konec výletu, ok? Jeden po druhém mi pomalu ukažte ruce," řekl pasažérům zasahující policista.

 

"Řidič kamionu je tak podezřelý z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. V nejbližší době by měl soud rozhodnout o trestu," uzavřel Malášek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz