Krimi

Policie dopadla drogový gang, jeho šéf Papež kvůli lockdownu spěchal

Policie na jihu Čech zadržela gang překupníků drog. Policisté obvinili šest lidí z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Ve vazbě zatím skončilo pět lidí včetně šéfa gangu s přezdívkou Papež.

Policisté původně zadrželi osm lidí, dva z nich zatím neobvinili, zbytek půjde před soud. V jejich síti skončil i muž, který podle policie šéfuje několika významným dealerům na jihu Čech.

Drogové podsvětí ho znalo pod přezdívkou Papež a podle některých informací byl schopný za jeden týden přeprodat až půl kilogramu pervitinu. Vykupovat ho měl od překupníků z celé republiky, pak drogu přivezl do Českých Budějovic, kde pervitin prodával v pronajatých kancelářích, garážích nebo meziskladech. Policisté ho zadrželi ve chvíli, kdy převážel skoro půl kila pervitinu.

Při výslechu pak podle policie přiznal, že se bál avizovaného lockdownu a omezení pohybu přes hranice okresu, a tak se snažil drogy prodat co nejrychleji. Celkem si měl podle policie přijít asi na 12 milionů korun.

Související obsah

Všechno stíhal jako zaměstnanec bezpečnostní agentury, v posledních měsících byl ale v pracovní neschopnosti. Pobíral dávky a rozvážel drogy. Dokonce už měl naplánovanou i trasu, jakým způsobem expandovat na drogový trh v Nizozemsku.

Policisté při razii provedli čtyři domovní prohlídky a dalších devět prohlídek kanceláří, garáží nebo meziskladů. Kromě drog a peněz zajistili i dva automobily.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz