Domácí

V centru Ostravy vzplála ubytovna, hasiči museli evakuovat desítky lidí

Hasiči v Moravskoslezském kraji v noci zasahovali u dvou požárů, které vznikly od kuchyňských spotřebičů. Museli evakuovat 50 lidí a zachránili jednoho seniora.

Do ostravské Výstavní ulice se po deváté hodině večer sjížděli hasiči. Hořelo v jednom z bytů ubytovny.

"Nás evakuovali ven a čekáme, co se bude dít," řekl televizi Nova jeden z vyplašených obyvatel. Hasiči museli evakuovat několik desítek lidí, ti nevěděli, co se děje. Někteří čekali v atriu, jiní venku.

"Zasahovala zde jednotka hasičského sboru ze stanice Fifejdy. Uhašeno měla za půl hodiny," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela. Údajně mělo začít hořet od velké lednice. Jak se to stalo, zatím není jasné.

Související obsah

"My jsme ze čtvrtého patra, my jsme všechno slyšeli. Byl tady nějaký nesvéprávný člověk, vypadal jak bezdomovec. A najednou na nás někdo bouchal, teď jsme tady a už se všichni těšíme domů," popisoval další z obyvatel.

V Třinci na náměstí Míru zase hořel kontaktní gril v kuchyni přízemního bytu bytového domu. Z něj hasiči zachránili zraněného seniora, který se nedýchal kouře a měl popáleniny na obličeji. Z domu hasiči evakuovali 10 lidí. I v tomto případě se škoda vyšplhala na 100 tisíc korun.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz