Domácí

Muž stál v okně 4. patra a popíjel kávu. Policista zakročil

Muž stál v okně 4. patra a popíjel kávu. Policista zakročil
Zdroj: Policie ČR

Když policista po někom skočí, nemusí to být vždycky k újmě civilisty. Tímto způsobem zachránil v neděli život policista v pražských Nuslích, kde na parapetu otevřeného okna v bytě stál psychicky nemocný muž.

Nedělní odpoledne málem skončilo tragédií pro manželský pár žijící v Praze-Nuslích. "Policisté vyjížděli k oznámení, že manžel oznamovatelky měl trpět agresivní psychózou a fyzicky napadat členy rodiny," uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Když ale pohotovostní motorizovaná jednotka dorazila k bytovému domu, zjistila, že hrozí pád muže ze 4. patra, kde se byt nacházel. "Stál na parapetu otevřeného okna a popíjel kávu," popsala situaci policejní mluvčí s tím, že žena upozornila na to, že se její muž léčí na psychiatrii.

Související obsah

A protože hrozilo, že muž z okna vypadne nebo vyskočí a zabije se, využil jeden z policistů jeho nepozornosti. Chytil muže kolem pasu a stáhl ho z okenního parapetu do bytu.

"Až do příjezdu lékařské péče kolegové psychicky nemocného uklidňovali a následně ho spolu se záchranáři převezli do psychiatrické léčebny," konstatovala Violeta Siřišťová.

Zásah policistů zabránil výbuchu bytového domu. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz