Zahraničí

Odsouzeného Čecha chytili v Keni! K dopadení přispěla náhoda

Policistům se podařilo přivézt z Keni Miroslava B., který se osm let skrýval v zahraničí, aby se vyhnul vězení. Český soud ho tam poslal na pět let za milionové úvěrové podvody. K jeho dopadení přitom přispěla náhoda.

Jedná se o člověka, který byl v květnu 2012 odsouzený. Bankám tvrdil nejrůznější věci a získal od nich podvodem přes sedm milionů korun. Dostal u Krajského soudu v Hradci Králové pět let vězení, ale do věznice nenastoupil. Místo toho si koupil letenku a vyrazil do světa.


Nejdřív to bylo na Ukrajinu, odkud se přestěhoval do Indie. Tu vyměnil časem za Tanzanii a Keňu, kde byl poslední tři roky. Žil život obyčejného vesničana, který se ale vůbec neskrýval. V Africe se oženil, narodilo se mu dítě a zkoušel i podnikat. Ze svého obydlí měl výhled na největší africký masiv, kterým je Kilimandžáro.

Související obsah


K jeho dopadení přispěla náhoda. Snažil se přejít hranice mezi Keňou a Tanzanií a úředníci zjistili, že má propadlé doklady. Čeští policisté využili toho, že ho Keňa chtěla vyhostit, tak ho převezli do České republiky.


Jde historicky o prvního Čecha, kterého keňské úřady vydaly. Nyní už je v naší zemi za mřížemi a odpykává si vyměřený trest.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz