Domácí

Šťastný konec pátrání! Seniorce z Pardubic vrátili ukradeného psa

Díky sociálním sítím se na Pardubicku podařilo vypátrat ukradeného psa, a nakonec i podezřelé z krádeže. Jedna žena si přečetla sdílený příspěvek o ztraceném zvířeti a v ulicích Chrudimi ho následně i zahlédla. Strážníci pak měli lehkou práci.

Před týdnem osmdesátiletá žena přivázala jako obvykle svého mazlíčka před jedním obchodem v Pardubicích a nakoupila si. Když se vrátila, zvíře bylo pryč. Šlo o pudla, 10letou fenku Innu, která měla hodnotu asi 18 tisíc korun.


Seniorka plakala, chodila okolo obchodu, až se k ní přidali další lidé a zvíře jí pomáhali hledat. Nepodařilo se, policie ale dostala tip, že s Innou odešli dva muži.

Související obsah


Fotografie pejska se objevily na sociální síti a po týdnu se ozvala žena, která ho v doprovodu dvou mužů patrně zahlédla. Ne už ale v Pardubicích, byli v Chrudimi. Zavolala tedy strážníky, dala jim popis dvojice a hlídka dva muže objevila i s Innou poblíž chrudimské nemocnice.


Jde o cizince, kteří tvrdili, že pes tam prý volně pobíhal, tak si ho nechali. Případ už vyšetřuje policie a muže čeká výslech. Předání Inny zpátky majitelce se neobešlo bez emocí.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz