Zahraničí

Doktoři chtějí pětiletou dívku odpojit od přístrojů! Soudce je podpořil

Doktoři chtějí pětiletou dívku odpojit od přístrojů! Soudce je podpořil
Zdroj: Profimedia

Velká Británie řeší tragický příběh 5leté Pippy Knightové. Lékaři malou dívku chtějí odpojit od přístrojů, přestože s tím její matka Paula Parfittová nesouhlasí. Obrátila se také na soud, ten se ale postavil na stranu lékařů.

Pětiletá Pippa leží v nemocnici v Londýně a podle lékařů by měly být vypnuty přístroje, které ji udržují při životě.

Dívce byla diagnostikována akutní nekrotizující encefalopatie, když jí bylo 20 měsíců. Podle lékařů je nyní dívka ve stavu, kdy má nevratně poškozený mozek. O případu informovala britská BBC


Dívčina matka se s tím ale odmítá smířit a obrátila se kvůli tomu na soud. Ten se ale v lednu postavil na stranu lékařů. Matka se proti rozhodnutí odvolala.


I další soud ale nyní dospěl ke stejnému závěru. "Souhlasím s názorem prvního soudce, že je zákonné a v Pippině nejlepším zájmu ukončit její léčbu," uvedl soudce.


Matka dívky se ale nevzdává a chce si dceru vzít do domácí péče. "Nechápu, že soud a nemocnice Pippě nedovolí, aby měla na dva týdny přenosný ventilátor a uviděli bychom, jestli to zvládne," řekla Paula. Žena je odhodlaná se odvolat až k Nejvyššímu soudu.


Ve Velké Británii nejde o první podobný případ. V roce 2018 obletěl svět příběh Alfieho Evanse, který po odpojení od přístrojů žil ještě čtyři dny. O jeho osudu si můžete více přečíst v tomto článku.

Velká Británie patří mezi nejúspěšnější země v očkování. Představila už detailní plán rozvolňování:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz