Domácí

Desítky hasičů krotily požár domu na Náchodsku. Jeden se zranil

Desítky hasičů krotily požár domu na Náchodsku. Jeden se zranil
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

S mohutným požárem bojovali v pátek večer královéhradečtí hasiči. Po jejich příjezdu už však byla prakticky celá střecha domu na Náchodsku v plamenech. Na místě zasahovalo sedm jednotek. Jeden dobrovolný hasič se zranil.

Operační středisko přijalo hlášení po 20. hodině. Volající sdělil, že hoří půda jednoho z domů v obci Jasenná na Náchodsku. Na místo vyrazilo sedm jednotek hasičů. "Po příjezdu už byla střecha z větší části v plamenech. Jednotky okamžitě zahájily hasební zásah a snažily se zastavit šíření požáru, který ohrožoval stodolu sousedící se zasaženým objektem,“ informovala mluvčí hasičů Martina Götzová.


Po 21. hodině hasiči lokalizovali požár a zastavili jeho šíření. Oheň se podařilo kompletně zlikvidovat až po 23. hodině. Na místě však až do rána zůstala dobrovolná jednotka. V Jasenné zasahovaly profesionální jednotky z Jaroměře, Náchodu a dobrovolníci z Jasenné, Černilova, Českého Meziříčí, Velké Jesenice a Opočna.

Související obsah


Příčinou požáru byla podle hasičů technická závada na komínovém tělese. Škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují zruba 300 tisíc korun. 


Při zásahu se poranil jeden z dobrovolných hasičů. "Zranění na noze nevyžadovalo další ošetření,“ uzavřela Götzová.

V centru Ostravy vzplála ubytovna. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz