Zajímavosti

Zakažte grilování! Zhoršuje globální oteplování, žádají britští zelení

S kontroverzním návrhem zakázat veškeré grilování na plážích, v parcích a na otevřených prostranstvích přišla Rada měst Brighton and Hove. Podle zelených, kteří v jejím čele stojí, kvůli grilování dochází ke zvyšování hladiny oxidu uhličitého v ovzduší, což může přispívat ke globálnímu oteplování.

Rada měst Brighton and Hove, kterou řídí Strana zelených, uvedla, že tento krok je součástí plánu boje proti změně klimatu, která si klade za cíl zajistit "uhlíkově neutrální přímořské letovisko" do roku 2030. Na plány rady upozornil britský portál DailyMail

Kdyby kontroverzní návrh prošel, lidé by nesměli grilovat na plážích, v parcích a na otevřených prostranstvích. Podle Strany zelených má totiž jednorázové grilování částečně vliv i na rostoucí množství CO2 ve světě.

 

Související obsah

Plán se však s pochopením lidí příliš nesetkal. Někteří obyvatelé a turisté obvinili radu ze snahy zlikvidovat letní turistickou obchodní sezónu. "Kdyby ztlumili světla ve všech kancelářských blocích v kterémkoli městě na hodinu, ušetří více uhlíku než všechny grilovací grily ve Velké Británii dohromady,“ komentují návrh.

Podle některých místních by byl zákaz až příliš velkým zásahem do každodenního života lidí. "Brighton byl vždy o zábavě a místě, které je tolerantní a vstřícné ke všem,“ upozorňují lidé.

Najdou se i tací, kteří ale chystanou změnu vítají. "Zákazy grilování na pláži uvítám. Není nad to, když máte příjemné místo na pláži a pak lidé ve vašem okolí začnou grilovat a následně vás dráždit kouřem a zápachem jídla," říká jeden z místních.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz