Domácí

Policie stále pátrá po Honzovi z Chebu. Může být v ohrožení života

Zhruba 100 policistů a hasičů zahájilo v pondělí rozsáhlou pátrací akci po nezvěstném 36letém Janu Minaříkovi z Chebu. Ten by se podle policie mohl pokusit o sebevraždu. Obdobný případ řešili v pondělí i pražští policisté, 44letou ženu ale našli v pořádku.

V průběhu noci měl Jan své bývalé přítelkyni poslat e-mail, ve kterém psal, že má v úmyslu sáhnout si na život. Od té doby o něm nejsou žádné zprávy, muže se stále nepodařilo vypátrat.

Policisté jeho odstavené auto našli na Sokolovsku. Do akce se zapojilo 70 policistů a 30 hasičů. Ráno nad lesy v okolí Královského Poříčí, Lokte a Nového Sedla létal vrtulník s termovizí.

Pohřešovaný Jan Minařík:

Do terénu nasadili policisté i psovody. Pátrá se v náročném terénu. V prudkých srázech, těžko prostupném porostu i podél břehu řeky Ohře. Hasiči mají z toho důvodu k dispozici člun a potápěče. Záchranářům pomáhá i dron.

Honza je přibližně 180 centimetrů vysoký a má hubenou postavu, zelené oči a hnědočerné krátké rovné vlasy. Na sobě by měl mít světlé džínové kalhoty a tmavou bundu. Zatím není jasné, proč si chce muž ublížit.

Související obsah

V pondělí zároveň pražští policisté pátrali po 44leté ženě, která v průběhu odešla z místa svého bydliště. Pohřešování nahlásila dcera, která zjistila, že maminka odešla z bytu a zanechala po sobě dopis na rozloučenou.

Pátrání bylo v tomto případě úspěšné. "V úterý v dopoledních hodinách kriminalisté pohřešovanou ženu nalezli a je v pořádku," informoval policejní mluvčí Jan Rybanský.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Píše se na Deník.cz